Salon domu aukcyjnego Artissima prowadzony jest przez historyków sztuki, ekspertów z wieloletnim rynkowym doświadczeniem. Pozwala nam to docenić wartość dzieła sztuki i właściwie je ocenić.

Obiekty przyjmujemy w komis oraz kupujemy za gotówkę.

Zajmujemy się sprzedażą sztuki dawnej, współczesnej (klasyki) i wysokiej klasy antyków.
Ze względu na możliwości ekspozycyjne w mniejszym stopniu interesują nas meble i duże obiekty.
Promujemy także tzw. Młodą Sztukę poprzez organizowanie cyklicznych aukcji. Oferty dzieł artyści mogą zgłaszać drogą e-mailową.

Ocena i wycena obiektów oferowanych do sprzedaży za naszym pośrednictwem jest bezpłatna.

Zazwyczaj wstępna ocena dokonywana jest na miejscu lub należy zostawić obiekt na krótko w depozycie, aby mógł go ocenić ekspert.

W przypadku większej grupy lub bardziej wartościowych obiektów dojeżdżamy do Klienta w obrębie aglomeracji warszawskiej.
Dalsze wizyty do omówienia.

Zachęcamy do przesyłania informacji o dziełach za pośrednictwem poczty e-mailowej. W opisie prosimy o przekazanie informacji o wymiarach, technice, sygnaturze artysty oraz wszelkich informacjach dodatkowych (naklejki, napisy na odwrociu, itd.) oraz oczekiwanej kwocie za obiekt.
Prosimy o przesyłanie zdjęć o objętości nie przekraczającej 5 mb na zdjęcie. Powinny być to zdjęcia wyraźne, pokazujące lico obiektu, znaki autorskie i inne, np. odwrocie obrazu. Aby uniknąć tzw. blików z lampy błyskowej aparatu, prosimy o robienie zdjęć w pewnej odległości  i pod pewnym kątem od płaskiej powierzchni obiektu. Naturalnie prosimy też o przekazanie danych kontaktowych.

W celu zapewnienia wysokiej jakości oceny obiektów Dom aukcyjny Artissima korzysta z usług eksperckich firmy Ad-Arte.

Wzór umowy komisowej oraz jej warunków można pobrać z naszej strony www w formacie pdf.