Jonscher Barbara

Kot IV*

flamaster, długopis, akwarela/papier, 30 x 29,5 cm
na odwrociu okragła pieczec:BARBARA JONSCHER/ZE SPUSCIZNY
praca pochodzi ze spuścizny po artystce

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
2 400 zł
J 108

Kowalski Karol (Mieczysław Szarle)

Chaty, 1934*

monotypia/papier, 46 x 33,5 cm w świetle oprawy

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 1934 2/2 / mszarle

na odwrociu napis: Karol Kowalski (Mieczysław Szarle) (1906–1967)/monotypia

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 400 -
1 800 zł
A-147-2018

Szaybo Rosław

Charlie Chaplin*, 2003

kolaż/papier, 52,5 x 52,5 cm w świetle passe-partout

sygn. i dat. l.d.: ROSŁAW SZAYBO (01)2003

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 200 -
5 000 zł
A-158-2018

Gronowski Tadeusz

Martwa natura z gołębiem, l. 1970.*.

tempera, ołówek/brystol, 31,5 x 47 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu: ucięty fragment kompozycji temperą

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 800 -
4 500 zł
2 800 zł
A-88-2018

Borowski Wacław

Dzieci z owieczką i psem, 2. ćw. XX w.*.

pastel, ołówek/papier, 38,5 x 32 cm
sygn. l.d.: W. Borowski

Cena wywoławcza:
14 000 zł
Estymacja:
16 000 -
20 000 zł
A-59-2018

Hayden Henryk

Martwa natura z wazą i owocami, 1968

litografia barwna/papier, 43,5 x 54 cm w świetle oprawy

sygn. i dat. p.d.: Hayden 1968, l.d.: E.A.

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 300 -
1 500 zł
1 300 zł
A-151-2018

Dominik Tadeusz

Piwonie w wazonie, l. 50. XX w.*

olej/płótno, 46 x 61 cm

sygn. p.d.: Dominik

Cena wywoławcza:
13 800 zł
Estymacja:
16 000 -
18 000 zł
B-1-44-2018

Jonscher Barbara

Czarny koń*

olej/płótno, 45 x 64,5 cm

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
9 000 zł
A-97-2018

Kossak Jerzy

Odpoczynek ułana, 1947.

olej/tektura, 34,5 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Jerzy Kossak/1947
na odwrociu dwie pieczęcie autorskie
załączona opinia Adama Konopackiego

Cena wywoławcza:
6 800 zł
Estymacja:
7 500 -
9 000 zł
A-58-2017

Kossak Jerzy

Polowanie par force, 1941..

olej/tektura, 50 x 69,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak 1941

Cena wywoławcza:
15 000 zł
Estymacja:
17 000 -
19 000 zł
A-44-2018

Pankiewicz Józef

Teka Czternaście Akwafort (nr 10), 1900–1904

format kart: 32 x 25,5 cm
wymiary teki: 54 x 36 cm
wszystkie plansze sygnowane ołówkiem p.d.: Pankiewicz, numer teki l. d.: 10
znak firmowy papierni – filigran w różnych fragmentach, z całym lub różnie odciętym napisem: VAN GELDER ZONEN lub drugą częścią znaku: tarcza herbowa z lilią andegaweńską
znak firmowy drukarni odbity na wszystkich planszach (sucha pieczęć lub zielony stempel): L. FORT IMPRIMEUR PARIS
stan zachowania: brak dwóch prac, drobne zaplamieni

Cena wywoławcza:
21 000 zł
Estymacja:
25 000 -
30 000 zł
A-98-2018

Mehoffer Józef

Chłopiec – projekt polichromii do skarbca wawelskiego

węgiel/papier, 48 x 31 cm
u dołu napis ołówkiem: Skarbiec Wawelski / Chłopiec
na odwrociu napis ołówkiem: k. 282
pochodzi od rodziny artysty

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
2 000 zł
B-1-45-2018

Mehoffer Józef

Emaus

węgiel/papier, 31,5 x 31 cm
l.śr. napis ołówkiem: Emaus
na odwrociu napis ołówkiem: k. 237
pochodzi od rodziny artysty

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
B-2-45-2018
Rysunek

Szczygliński Henryk

Pejzaż podgórski

olej/tektura, 19,5 x 25,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p.d.: H. Szczygliński
na odwrociu nalepka: ARTYSTYCZNE / INTROLIGATORSTWO I OPRAWA OBRAZÓW/ Zbigniew Zarębski / ul. Emilii Plater Nr 8 / tel. 21-66-20/00-669 Warszawa

Cena wywoławcza:
4 900 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
B-5-44-2018

Pautsch Fryderyk

Pejzaż letni z chatą, 1929*

olej/tektura, 21 x 30 cm
sygn. p.g.: Pautsch 29
na odwrociu napis: Fryderyk Pautsch / (1877–1950)

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
A-133-2018

Nowakowska-Acedańska Irena

Pejzaż z Wisły, 1947*

akwarela/papier, 24 x 33 cm
sygn. p.d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
1 800 -
2 300 zł
A-124-2018

Wygrzywalski Feliks Michał

Drzewo na skraju, 1907

olej/deska, 17 x 28 cm
sygn. i opisany l.d.: Roma 1907 / F. M. Wygrzywalski

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
6 000 -
8 000 zł
A-126-2018

Malczewski Jacek

Alina – szkic, 1899..

piórko, tusz/papier, 41,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l.g.: Alina 99
obraz pochodzi od spadkobierców Tadeusza Szydłowskiego (1883–1942), historyka sztuki i konserwatora zabytków, biografa J. Malczewskiego

Cena wywoławcza:
3 700 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
A-27-2018

Laveaux de Ludwik

Pejzaż górski*

olej/tektura, 13 x 32 cm
sygn. p.d.: L.De Laveaux

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
A-132-2018

Carrière Eugène

Pejzaż symboliczny I.

olej/płótno, 35,5 x 27 cm
sygn. p.d.: Eugène Carrière

Cena wywoławcza:
11 500 zł
Estymacja:
14 000 -
18 000 zł
A-64-2018

Carrière Eugène

Pejzaż symboliczny II.

olej/płótno, 38 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Eugène Carrière
na odwrociu pieczęć producenta przyborów malarskich Hardy Alan

Cena wywoławcza:
11 500 zł
Estymacja:
14 000 -
18 000 zł
A-65-2018

Sosnowski Kajetan

14-16. 16-3 z cyklu Obrazy puste, 1961–1963*

olej/płótno, 100 x 70 cm
opisany na odwrociu: 105 X 75 / KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz olejny / „14-16. 16-3” / Warszawa 1961–1963 / ul. Świerczewskiego 95 m. 74

W „Obrazach pustych” jako pierwszy w malarstwie – w miejsce światła pokazywanego dotąd jako blask oświetlający wybrane przez malarza obiekty – zaczął Sosnowski malować światło jako takie. (…) Zdaje się ono przenikać przez płótno od tyłu i rozlewać po nim, zagasając ku krawędziom obrazu. W ten sposób zmierzył się twórca ze swoją prawdą – ową Przybosiową „rzeczywistością prawdziwszą niż rzeczy i ich wygląd”.

Bożena Kowalska, Kajetan Sosnowski – w poszukiwaniu prawdy, w: Kajetan Sosnowski (1913–1987). W poszukiwaniu prawdy. Wystawa malarstwa w setną rocznicę urodzin, Muzeum Miasta Łodzi, Łódź 2013, s.  9–11.

Cena wywoławcza:
34 000 zł
Estymacja:
40 000 -
50 000 zł
30 000 zł
A-114-2018

Fedkowicz Jerzy

Akt/Martwa natura z żółtym dzbankiem*

olej/tektura, 50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
6 000 -
8 000 zł
B-19-41-2018

Łunkiewicz-Rogoyska Mewa

Pejzaż miejski*

olej/płótno, 64,5 x 79 cm
sygn. l.d.: MEWA ŁUNKIEWICZ

Cena wywoławcza:
6 200 zł
Estymacja:
8 000 -
10 000 zł
17 000 zł
A-141-2018

Zieliński Krystyn

I–90, 1990*

technika własna, akryl/płyta pilśniowa, 72 x 72 cm
na odwrociu nalepka autorska pisana na maszynie odręcznie wypisana: TYTUŁ: Z-90 / ROK POWSTANIA: 1990 / TECHNIKA: akryl na płycie pilśni / WYMIARY: 72 x 72 cm

Cena wywoławcza:
11 000 zł
Estymacja:
12 000 -
14 000 zł
B-1-46-2018

Łunkiewicz-Rogoyska Mewa

Kompozycja z gitarą, 1961*

olej/tektura, 100 x 70 cm
sygn. l.d.: M.EWA ŁUNKIEWICZ 61.

Cena wywoławcza:
5 800 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
14 000 zł
A-140-2018

Sowiak Radosław

Bez tytułu, 1993*

technika własna, akryl, tworzywo sztuczne/pilśnią, 70 x 70 cm
sygn. i dat. na odwrociu: R. SOWIAK / 93.

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Estymacja:
3 800 -
4 500 zł
2 900 zł
B-3-46-2018

Hayder Franciszek

Akt, 1969*

akwarela/papier, 67 x 47,5 cm
sygn. p.d.: F. Hayder 69

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
A-146-2018

Kunka Lech

Kompozycja, 1967*

technika własna/pilśnią, 123 x 60 cm
sygn. dat. l.d.: L. Kunka 67 r.

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
15 000 -
18 000 zł
B-2-46-2018

Jonscher Barbara

Biała ryba, 1957*

olej/płótno, 60 x 80 cm
dwie papierowe nalepki na blejtramie: 1) czerwonym długopisem: BIAŁA RYBA/ olej, 1957 / 60 x 80; 2) drukowana: Muzeum Narodowe w Warszawie, czerwonym długopisem: P 384/08

Cena wywoławcza:
15 000 zł
Estymacja:
17 000 -
20 000 zł
A-109-2018

Berlewi Henryk

Akt, 1922...

litografia barwna/papier, 61,5 x 50 cm
sygn. i dat. na płycie p.d.: H. BERLEWI ·1922
Na odwrociu owalna pieczęć: ATELIER BERLEWI/Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN | VERSAILLES

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
k 115/2018

Sowiak Radosław

Warcaby z Mondrianem, 2018*

technika własna, 100 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrociu: R. SOWIAK / 2018/”WARCABY Z MONDRIANEM” /AUTOGRAFIA/ODBITKA AUTORSKA

Cena wywoławcza:
4 900 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
B-4-46-2018

Kiesner Maria

Kompozycja Kobro, 2011*

olej, akryl/płótno, 30 x 40 cm
sygn., dat. i opisany na odwrociu: 2011/Kobro/Kompozycja/M. Kiesner

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
A-116-2018

Krzysztofiak Hilary (Hilary)

Mgławica, 1959.*

olej/płótno, 60x84,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Hilary 59 r.

Cena wywoławcza:
6 400 zł
Estymacja:
7 500 -
9 000 zł
a-45-2018

Karszniewicz Jerzy

Malarz w zimowym plenerze

olej/tektura, 18,5 x 24 cm
na odwrociu napis: J. Karszniewicz

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-131-2018

Jaźwiecki Franciszek

Hala Gąsienicowa w zimie, 1939

olej/tektura, 47,5 x 54,5 cm
sygn. p.d.: Fr. Jaźwiecki / 1939.
na odwrociu nalepka pisana na maszynie odręcznie wypisana: AUTOR: Jaźwiecki Franciszek Kraków / Tytuł Hala Gąsienicowa w zimie / Technika olej / Cena 160 zł / Adres J. Fałata 13 m. 18 / Uwagi adres urzędowy/ M. Muzeum Przemysłowe Kraków
obok nota z biografią autora

Cena wywoławcza:
4 700 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
A-137-2018

Jaźwiecki Franciszek

Świerk w śniegu, 1939

olej/tektura, 54,5 x 47,5 cm
sygn. p.d.: Fr. Jaźwiecki / 1939
na odwrociu nalepka pisana na maszynie odręcznie wypisana: AUTOR Jaźwiecki Franciszek Kraków / Tytuł Świerki w śniegu / Technika olejny / Cena zł 150 / Adres J. Fałata 13 m. 18 / Uwagi
poniżej nota z biografią autora

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
A-138-2018

Karszniewicz Jerzy

Pejzaż zimowy

olej/tektura, 15 x 18,5 cm
sygn. l.d.: J. Karszniewicz
na odwrociu napis: Karszniewicz

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-130-2018

Malarz francuski, 1. tercja XIX w.

Atak kozaków na napoleońskich kirasjerów

olej/płótno, 66,5 x 87,5 cm

wg opinii Agnieszki Pospiszil
Scena batalistyczna przedstawia potyczkę rosyjskich Kozaków z francuskimi kirasjerami i próbę odbicia przez Francuzów rannego chorążego i sztandaru. Ukazani kozacy – to najprawdopodobniej kozacy dońscy (na przednim planie brakuje im czerwonych lampasów, ale mają je jeźdźcy w tle). Francuzi – mogą reprezentować 1. regiment kirasjerów.
Kompozycja zapożyczona jest z malarstwa batalistycznego XVII w. (oraz XVIII w.) tzw. cavalry skirmish/escarmouche de cavaliers, z których słynęli zwłaszcza malarze holenderscy i flamandzcy. Ujęcie sceny – w zadymionym pejzażu bitewnym nawiązuje do Norblina, Orłowskiego czy dzieł artystów romantycznych Gericaulta i Michałowskiego. Kozacy zostali potraktowani nieco karykaturalnie natomiast Francuzi (zwłaszcza chorąży) i konie zostały wykonane starannie i widać ekspresję oraz dynamikę sceny.

Cena wywoławcza:
14 000 zł
Estymacja:
18 000 -
22 000 zł
B-11-41-2018

Pawłowski Antoni

Dżokeje, 1918

akwarela na szkicu ołówkowym/papier, 26 x 41 cm
sygn. i dedykacja p.d.: (…) 1918 – podczas oblężenia Lwowa /wojny ukraińsko-polskiej/ Antoni Pawłowski/Lwów 1918

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
2 500 zł
B-2-44-2018

J. Konarski, XIX/XX w.

Napad wilków

olej/płótno, 75 x 110 cm
sygn. p.d.: J. Konarski
na ramie nalepka: Deutsch-Nationale/Kunst-Ausstellung / Düsseldorf 1907./1860

Cena wywoławcza:
35 000 zł
Estymacja:
38 000 -
42 000 zł
A-120-2018

Jean-Baptiste Le Prince (1734–1781), w typie

Portret orientalny, XVIII/XIX w.

olej/tektura, 17,5 x 13,5 cm

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
B-23-41-2018
Meble

Trzeszczkowski Antoni

Generał Józef Bem*

olej/płótno naklejone na tekturę, 31,5 x 25 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: Trzeszczkowski

Cena wywoławcza:
3 800 zł
Estymacja:
4 200 -
5 000 zł
B-7-44-2018

Szczygliński Henryk

Żniwa, 1942

olej/tektura, 17 x 30,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l.d.: H. Szczygliński 1942
na odwrociu nalepka: Artystyczna introligatornia – ramiarnia / TADEUSZ ZARĘBSKI / Warszawa, Marszałkowska 119 m. 1 / PRACOWNIA RAM, PASSE-PARTOUT/NAKLEJANIE PLANÓW I MAP

Cena wywoławcza:
4 900 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
B-4-44-2018

Elster Erwin

Na podwórku*

olej/tektura, 27 x 35 cm
sygn. p.d.: E. Elster
na odwrociu napisy: 1) Elster Erwin/1887–1977/ASP Kraków 1912 r. 2) Na podwórku

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-145-2018

Hayder Franciszek

Piwonie i irysy w wazonie*

olej/ tektura, 67 x 48,5 cm
sygn. p.śr.: F. HAYDER

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
A-142-2018

Nowakowska-Acedańska Irena

Widok Krzemieńca, 1936*

gwasz/papier, 21 x 27 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA/KRZEMIENIEC 1936

Cena wywoławcza:
1 700 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
1 700 zł
A-125-2018

Nowakowska-Acedańska Irena

Kościół dominikanów w Tarnopolu, przed 1951*

gwasz/papier, 23,5 x 32 cm
sygn. i opisany l.d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA, p.d.: TARNOPOL
na odwrociu dedykacja: Drogiej Marysi/ „Kawałek” Tarnopola (kość. OO. Dominikanów)/dla wspomnienia/Irena / Gliwice/1951

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
1 800 -
2 300 zł
A-122-2018

Nowakowska-Acedańska Irena

Kwiaty w okrągłym wazonie*

gwasz/papier, 21 x 27 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
A-123-2018
50

Chmieliński (Stachowicz) Władysław

Rynek Starego Miasta w Warszawie, przed 1939.*

akwarela, gwasz/papier, 25 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Cena wywoławcza:
2 300 zł
Estymacja:
2 600 -
3 000 zł
2 000 zł
A-174-2017-3
51

Malarz szkoły wileńskiej, l. 30. XX w.

Portret młodej kobiety

olej/tektura, 55 x 38 cm

Cena wywoławcza:
3 900 zł
Estymacja:
4 500 -
5 000 zł
3 500 zł
A-128-2018
52

Kossak Jerzy

Ułan i dziewczyna, 1929

olej/płótno dublowane, 48 x 72 cm
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak 1929

Obraz pochodzi od spadkobierców właścicieli fabryki "Jan Laskowski i S-ka" w Radzyniu Podlaskim.
Został zakupiony bezpośrednio od Jerzego Kossaka.

Cena wywoławcza:
13 500 zł
Estymacja:
16 000 -
20 000 zł
A-94-2018
53

Uziembło Henryk

Na Prypeci, Polesie, 1934*

akwarela na szkicu ołówkowym/papier, 34,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany l.d.: HENRYK UZIEMBŁO / NA PRYPECI POLESIE 1934

Cena wywoławcza:
3 900 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
A-134-2018
54

Drdacki Edward

Pejzaż z domem i groblą, 1866.

olej/blacha, 35 x 46 cm
sygn. p.d.: Edw. Drdacki/1866

Cena wywoławcza:
4 700 zł
Estymacja:
5 500 -
7 000 zł
A-56-2018
55

Hayder Franciszek

Kwiaty w wazonie na żółtej draperii*

olej/ tektura, 56 x 45,5 cm
sygn. p.d.: F. HAYDER

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 200 -
4 000 zł
A-127-2018
56

Lindeman Emil

Pejzaż górski

olej/płótno, 37 x 48 cm
sygn. l.d.: E. Lindeman
na krosnach zdarta nalepka wystawowa

Cena wywoławcza:
3 900 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
A-139-2018
57

Brzozowski Kazimierz

Pejzaż tatrzański, 1942

olej/tektura, 39 x 49,5 cm
sygn. i dat. l.d.: KBrzozowski 1942
na odwrociu napis:  Brzozowski

Cena wywoławcza:
2 700 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
A-136-2018
58

Wouvermann Philips

Bitwa kawalerii według Wouvermanna

litografia/papier, 49,5 x 54,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: Wouvermann pinx, p.d.: Marin Lavigne und Eichens

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 600 zł
A-144-2018
59

Wodzinowski Wincenty

Debata w parlamencie

gwasz/papier, 34 x 47 cm
sygn. p.d.: W. Wodzinowski, l.d.: GIP

Cena wywoławcza:
3 700 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
4 100 zł
B-3-44-2018
60

Kamiński Zygmunt

Konstytucja 3 Maja 1791, 1922*

ołówek/papier, 43,5 x 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. przy dolnej krawędzi: 19 /Z.K./22

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 -
2 800 zł
B-6-44-2018
Rysunek
61

Marcouissis Louis

Loterie Nationale – Tranche de la Pologne Heroïque, 1939

litografia barwna/papier, 60 x 40 cm
sygn. i dat. p.g.: Marcouissis 1939

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
1 600 -
2 000 zł
A-150- 2018
62

Starowieyski Franciszek

Dwa rysunki, 1995*

ołówek/piórko, papier, 19,5 x 28,5 cm; 14 x 23,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
2 400 zł
A-158-2018
Rysunek
63

Starowieyski Franciszek

Akt, 1988*

ołówek/papier, 23,5 x 17 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.śr.: monogram wiązany, 1688

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
A-159-2018
Rysunek
64

Kiesner Maria

Hala, 2016*

akryl/papier, 23,5 x 33 cm
sygn. i dat. l.d.: 2016/ Kiesner

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
A-118-2018
65

Martwa natura z talerzem, dwudziestolecie międzywojenne

olej/ tektura, 37,5 x 51,5 cm

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
A-129-2018
66

Kulik Iwan

Krawiec, 2006*

olej, płótno, 140 x 80 cm
sygn. p.d.: I. Kulik
sygn. i dat. na odwrociu: Iwan / Kulik / 2006

Cena wywoławcza:
8 800 zł
Estymacja:
9 500 -
11 000 zł
B-5-46-2018
67

Bukowski Piotr

W metrze*

olej/płótno, 38 x 55 cm

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-117-2018
68

Milites templi, 2002

akwaforta czarno-biała, papier, 59 x 78,5 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 91/100/ MILITES TEMPLI/KACPER BOŻEK II/XXI

Cena wywoławcza:
800 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
800 zł
A-20-2017
69

Krzysztofiak Hilary (Hilary)

Świat, 1968.*.

tusz/karton, 64,5 x 50 cm
sygn. i dat.  p.d.: Hilary 68 r.

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 800 zł
A-235-2017
70

Płóciennik Henryk

Arcydzieło I, 1979

autocynkografia/papier, 41,5 x 32 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi:  „Arcydzieło I”/ Ep. / Autocynkografia 1979. / Henryk Płóciennik

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-159-2018
71

Elektryczny cyrk, 2016

akwaforta, papier, 59 x 78,5 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 2/100/ ELEKTRYCZNY CYRK/KACPER BOŻEK XVI/XXI

Cena wywoławcza:
800 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
A-19-2018
72

W pałacu Lilianny, 2008..

serigrafia/papier, 100 x 70 cm
sygn. i opisany u dołu: "W pałacu Lilianny", serigrafia 5/16(1/1), Teodor Durski 2008

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
900 zł
B-001-2017-2
73

Jonscher Barbara

Koń i kaczka*

tusz/papier, 20,5 x 29,5 cm
na odwrociu notatki i nalepka: BARBARA JONSCHER / „Czarny koń”
nr inw. J 459

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
1 300 zł
J 459
74

The Misfits, 2014

serigrafia/papier, 45 x 45 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „The Misfits”/14/32/ T. Durski 2014

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
600 zł
75

Krzysztofiak Hilary (Hilary)

Postać, 1968.*.

tusz/karton, 64,5 x 50 cm

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 800 zł
A-236-2017
76

Solaris, 2017

serigrafia/papier, 70 X 200 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Solaris” / serigrafia/ 9/15 (5/9) /Teodor Durski 2017 r.

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 800 zł
B-6-46-2018
77

Hypertrichosis, 2012.

serigrafia/papier, 60 x 60 cm
syg. i opisany przy dolnej krawędzi: „Hypertrichosis” (Lionel)/serigrafia 8/20 (3/5)/Teodor Durski 2012

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
600 zł
B-020-2017-4
78

Płóciennik Henryk

Akt*

akwarela, gwasz, tusz/papier,  36 x 23,5 cm
sygn. p.d.: H. Płóciennik

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-157-2018
79

Olszewski Czesław

Pomnik Chopina, l. 30. XX w.

fotografia, 38,8 x 29,5 cm
vintage print
na odwrociu pieczęć: Fot. Czesław Olszewski / Ze zbiorów rodzinnych
fotografia pochodzi z kolekcji rodzinnej
zdjęcie retuszowane przez autora

Cena wywoławcza:
450 zł
Estymacja:
500 -
600 zł
A-17-131-2017
Varia
80

Olszewski Czesław

Ogródek jordanowski w Warszawie, l. 30. XX w.

fotografia, 39 x 29 cm
na odwrociu pieczęć: fot. Czesław Olszewski
na odwrociu pieczęcie: 1) fot. CZESŁAW OLSZEWSKI 2) Fot. Czesław Olszewski / Ze zbiorów rodzinnych
fotografia wystawiana: Przyszłość będzie inna. Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, kuratorka: Joanna Kordjak, luty – maj 2018 roku

Cena wywoławcza:
550 zł
Estymacja:
650 -
800 zł
A-18-131-2017
Varia
81

Tomaszewski Henryk

Utställning Polsk affisch, 1956.

offset/papier, 98,5 x 67 cm
sygn. i dat. p.g.: H.TOMASZEWSKI 56
stan zachowania: db (zagniecenia przy brzegach, niewielkie naddarcie)

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
700 -
1 000 zł
A-79-2018-6
82

Trepkowski Tadeusz

Plakat II rencontres sportives amicales internationales de la jeunesse 1-4 août Warszawa, 1955.

offset/papier, 59 x 86,5 cm
sygn. p.g.: T. TREPKOWSKI
stan zachowania: bdb –

Cena wywoławcza:
750 zł
Estymacja:
900 -
1 200 zł
A-79-2018-5
83

Plakat propagandowy Komunizm – to władza radziecka plus elektryfikacja, 1955.

offset/papier, 67,5 × 97,5 cm
sygn. p.g.: BERMAN – 55
stan zachowania: db (zagniecenia)

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
1 800 -
2 200 zł
A-79-2018-7
84

Przystański Władysław

Plakat BHP Nie przechodź przed nadjeżdżającym taborem!..

offset/papier, 68,5 x 47 cm
sygn. l.d.: PRZYSTAŃSKI
stan zachowania: bdb –
praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
550 zł
350 zł
A-189-2017-13