Jonscher Barbara

Ptak

tusz/papier, 29,5 x 42 cm
na odwrociu okrągła pieczęć: BARBARA JONSCHER/ZE SPUŚCIZNY
praca pochodzi ze spuścizny po artystce

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
2 600 zł

Wodzinowski Wincenty

Portret Góralki.

olej/tektura, 23,5 x 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d. W. Wodzinowski

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
A-155-2017

Mendoly Grzegorz

Pejzaż z Wenecji.

olej/płótno, 70 x 70 cm
sygn. p.g.: G. Mendoly

Cena wywoławcza:
3 900 zł
Estymacja:
4 500 -
5 000 zł
A-060-2017

Brochocki Walery

Zagroda.

olej/tektura, 20,5 x 30,5 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: W. Brochocki

Cena wywoławcza:
7 900 zł
Estymacja:
8 500 -
10 000 zł
A-211-2017

Kaufman Leon Kamir

Pejzaż z Francji, 1925

olej/sklejka, 32,5 x 41 cm
sygn. l.d.: Leon Kamir 1925
na odwrociu nalepka wystawowa: 06726 Autor: Kamir Leon/06726/Tytuł Pejzaż studium/Rodzaj dzieła ol/ Cena/Właściciel/Data, stempel celny: DOUANE CENTRAL/PARIS

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
A-132-2017

Płonczyńska Leontyna

Studium portretowe, 1916

olej/płótno, 51 x 36 cm
na odwrociu dwie nalepki wystawowe z nazwiskiem autorki

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-174-2017-4

Malarz nierozpoznany, dwudziestolecie międzywojenne

Martwa natura z rybami, dzbankiem i warzywami, przed 1936

olej/płótno, 74 x 60 cm
sygn. p.g.: M

Prezentowane dzieło ma niezwykle ciekawą historię. Zostało ofiarowane matce obecnej właścicielki jako prezent z okazji ślubu w roku 1936. Ofiarodawcą był świadek pana młodego, o nieznanym nazwisku, który był, wedle przekazu rodzinnego, adiutantem Józefa Piłsudskiego.

Niestety autora sygnowanej monogramem martwej natury dotąd nie udało się ustalić. Tematyka pracy, jej tonacja kolorystyczna oraz nastrojowość skłaniają ku przypuszczeniu, że malarz wywodził się ze środowiska artystów żydowskich. Niemniej pod uwagę trzeba wziąć jeszcze jeden krąg twórców – pracownię Tadeusza Pruszkowskiego. Warsztatowa wirtuozeria, ogromna kultura malarska i indywidualna maniera, jaką wykazał się autor – świadczą o tym, że mamy do czynienia z pracą nieprzeciętnie zdolnego, doskonale wykształconego artysty.  Określenie atrybucji wymaga dalszych badań. Zdaje się niemniej, że pozostaje to jedynie kwestią czasu.

Cena wywoławcza:
14 500 zł
Estymacja:
16 000 -
18 000 zł
A-086-2017

Rabinowicz Henryk

Podwórze w Kazimierzu, 1929

olej/płótno, 47,5 x 58 cm
sygn. p.d.: H. Rabinowicz-29 r.

Cena wywoławcza:
18 000 zł
Estymacja:
24 000 -
28 000 zł
a-183-2015

Podgórski Stanisław

Pejzaż tatrzański

olej/płótno dublowane, 30 x 41,5 cm
sygn. p.d.: St. Podgórski
na odwrociu dwie nalepki z wystaw w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku (styczeń-kwiecień 2014) oraz z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem (listopad-luty 2017)

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 200 -
3 800 zł
2 800 zł
A-43-2018

Migishi Kotaro

Po zachodzie słońca, przed 1986.

olej/płótno, 61 x 73 cm
sygn. p.d.: K. Migishi
na krosnach napis: Après le coucher du soleil oraz 2 nalepki:  1. firmy Art Transit 2. firmy ramiarskiej Michel Rosso Encadrements

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
A-052-2017

Filipkiewicz Mieczysław

Zima na Podhalu (Widok na Świnicę)

olej/sklejka, 20 x 34,5 cm
sygn. p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
na odwrociu nalepka z wystawy w Muzeum Tatrzańskim
obraz reprodukowany w: Witold Huculak, Tatrzańskie śniegi Filipkiewiczów, „Tatry” 2017, nr 59, s. 175.

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-37-2018

Szewczenko Konstanty

Dziecko z kozą

olej/sklejka, 21 x 16 cm
sygn. p.d.: K. SZEWCZENKO

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-47-2018

Hofman Wlastimil

Na korcie, 1918

olej/płótno, 55 x 44,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil Hofmann 1918

Cena wywoławcza:
23 000 zł
Estymacja:
26 000 -
30 000 zł
B-9-2018

Domaradzki Stefan

Pejzaż nadwodny, 1948

olej/tektura, 22 x 27 cm
sygn. i dat. l.d.: S. de Domaradzki 1948

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
A-46-2018

Naśladowca Willema van de Velde (1633–1707), XVIII w.

Okręt na wzburzonym morzu

olej/deska, 20,5 x 25 cm
na odwrociu dwie pieczęcie lakowe z herbami, nalepka kolekcjonerska z numerem 457, nalepka papierowa z napisem: attribuiert: Willem van de Velde 1633–1707

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł

Messer Abraham Józef

Portret kobiety w chuście

olej/płótno, 45 x 39 cm
sygn. l.śr.: Messer

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
B-9-2018

Witkiewicz - Witkacy Stanisław Ignacy

Portret Jadwigi Pulichowej, 15 X 1927

pastel/papier, 61,5 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: Witkacy (T.C) / 1927 15/X oraz napis l.d.: Krew Jana Szostaka / [przy temperowaniu ołówków];

Pochodzenie:
- kolekcja rodziny przyjaciela artysty:  Józefa Fedorowicza,
- Irena i Mikołaj Fedorowiczowie, Warszawa;
- aukcja Agra Art 18.03.2007 r., poz. 86;
- kolekcja prywatna;

Opisany:
I. Jakimowicz (współpraca A. Żakiewicz), "Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939, Katalog dzieł malarskich", Muzeum Narodowe w Warszawie 1990, s. 93, nr kat. 713.

Cena wywoławcza:
65 000 zł
Estymacja:
80 000 -
100 000 zł
60 000 zł
B-009-2018

Panfil Józef

Martwa natura z miedzianą tacą.

akryl/płótno, 41 x 33 cm
sygn. l.d.: PANFIL

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 600 zł
2 000 zł
A-093-2017

Domaradzki Stefan

Paryż – nokturn, 1929

olej/papier naklejony na tekturę, 18,5 x 24,5 cm
sygn. i dat. l.d.: S. de Domaradzki Paris 1929

Cena wywoławcza:
3 800 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
D-11-2018

Sawilski Wojciech

Skrzypek, przed 1939.

olej/płótno dublowane, 142 x 73 cm
proweniencja: zbiory rodzinne

Skrzypek to obraz, który artysta stworzył z myślą o wystawie stowarzyszenia Blok, która była prezentowana w roku 1939 w Londynie oraz Sztokholmie. Dzieło jednak przypadło do gustu żonie artysty, która zdecydowała, że obraz pozostanie w zbiorach rodzinnych. Na wystawę wysłano trzy inne prace. Z powodu wybuchu wojny nie powróciły już do kraju.
Niemal cały dorobek twórczy z okresu międzywojnia został utracony podczas Powstania Warszawskiego. Obrazy Sawilskiego, jakie znajdują się obecnie w zbiorach muzealnych oraz prywatnych pochodzą z okresu powojennego. Oferowane dzieło jest jedną z kilku zaledwie prac, które zdołano ocalić. Wszystkie pozostałe dzieła znajdują się w zbiorach rodzinnych. Skrzypka, który powstał z myślą o międzynarodowej wystawie, należy zatem uznać za jedyną sztandarową pracę Wojciecha Sawilskiego, jaka zachowała się do dzisiejszego dnia.

Cena wywoławcza:
36 000 zł
Estymacja:
45 000 -
55 000 zł
A-057-2017

Gerson Wojciech

Pejzaż ze skałami, 1853

ołówek/papier, 19 x 25,5 cm
sygn. p.d.: WG/dnia 9 sierpnia 1853 r.

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
D-11-2018

Mackiewicz Konstanty

Stare miasto nocą

olej/tektura, 55,5 x 47,5 cm
sygn. p.d.: K.Mackiewicz

Cena wywoławcza:
3 800 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
a-1-2018

Wyczółkowski Leon

Autoportret, 1916

autolitografia/papier, 26,5 x 35 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem l.d.: LWycz
Plansza nr 18. z teki "Wspomnienia z Legionowa 1916", Kraków 1920 r., wydana w nakładzie 24 egz.

Cena wywoławcza:
6 800 zł
Estymacja:
7 500 -
10 000 zł
A-8-2018

Plakieta – Parki, wg Paula Thumanna, Hutschenreuther, 1 poł. XX w.

porcelana/malatury, 32 x 24,5 cm
na odwrociu wyciski HR

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
A-140-2017
Porcelana

Mehoffer Józef

Chłopiec – projekt witraża

węgiel/papier, 46,5 x 28,5 cm w świetle oprawy
na odwrociu opis autorski: Witr. S. Nicolai de Flue
załączone potwierdzenie

Cena wywoławcza:
3 400 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
D-8-2018-1

Kryżyckij Konstantin Jakowlewicz

Pejzaż jesienny, 1908

olej/płótno naklejone na tekturę, 15,2 x 22 cm
sygn. i dat. p.d: К. Крыжицкiй 1908

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
A-174-2017-10

Mehoffer Józef

Chłopiec – projekt polichromii do skarbca wawelskiego

węgiel/papier, 47,5 x 30,5 cm w świetle oprawy
u dołu napis ołówkiem: Skarbiec Wawelski / Chłopiec
na odwrociu opis autorski: Wawel Skarbiec
załączone potwierdzenie

Cena wywoławcza:
3 400 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
3 400 zł
D-8-2018-2

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Alegoria muzyki

gwasz/pergamin, 12,9 x 8 cm
sygn. p.d.: (na zwoju): (…) / Innocen Zanont
stan zachowania: ubytki malatury

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
B-051-2017-1

Erb Erno

Rynek we Lwowie.

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: E. Erb

Cena wywoławcza:
19 000 zł
Estymacja:
22 000 -
25 000 zł
B-001-2018

Korecki Wiktor

Pejzaż wiosenny z kaczeńcami

olej/tektura, 49,5 x 69,5 cm
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI.

Cena wywoławcza:
8 800 zł
Estymacja:
9 500 -
11 000 zł
A-48-2018

Naśladowca Davida Teniersa II (1610–1690)

Scena w karczmie

olej/deska, 27,5 x 36 cm
stan zachowania: po konserwacji

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł

Malczewski Jacek

Samuel Zborowski przed Zamoyskim

ołówek/papier, 20 x 26 cm w świetle passe-partout
obraz pochodzi od spadkobierców Tadeusza Szydłowskiego (1883–1942), historyka sztuki i konserwatora zabytków, biografa J. Malczewskiego

Cena wywoławcza:
3 800 zł
Estymacja:
4 200 -
5 500 zł
A-26-2018

Tomkiewicz-Woyneko Stanisław

Dziewczyna z kwiatami, 1883.

olej/płótno dublowane, 60 x 74 cm
sygn. p.d.: St.Tomkiewicz / Monachium 1883

Cena wywoławcza:
13 900 zł
Estymacja:
15 500 -
16 500 zł
A-107-2017

Kossak Jerzy

Polowanie par force, 1941

olej/tektura, 50 x 69,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak 1941

Cena wywoławcza:
18 000 zł
Estymacja:
22 000 -
28 000 zł
A-44-2018

Fenichel Abba

Zaułek pod mostem, l. 30. XX w..

akwaforta, sucha igła/papier, 17 x 12 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Abba Fenichel

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
2 200 -
2 600 zł
a-186-2015

Norblin de la Gourdaine Jan Piotr

Przekupień trucizny na szczury większy

akwaforta/papier bibułkowy, 10,8 x 5,6 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. l.g.: Nf. 1781
literatura: Hillemacher, poz. 25, Smolik poz. 39, Franke poz. 28.

Cena wywoławcza:
700 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
A-2017-2017-10

Sześć akwafort według Rembrandta

A,B) Pastuszek, 1777
akwaforta/papier bibułkowy, 5,3 x 2,6 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. l. śr.: N 1777
literatura: Hillemacher, poz. 79, Smolik poz. 10, Franke poz. 79.

C) Orlandini
akwaforta, sucha igła/papier bibułkowy, 8,2 x 7 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. l.g.: N. f. 1787
literatura: H. Hillemacher, poz. 24, Smolik poz. 53, Franke poz. 27.

D) Popiersie mężczyzny w kołpaku z piórem
akwaforta/papier bibułkowy, 2,8 x 2,4 cm (odcisk płyty)
sygn. l.śr.: N./ 1778
literatura: H. Hillemacher, poz. 72, Smolik poz. 20, Franke poz. 72.

E) Głowa szlachcica w kołpaku
akwaforta/papier bibułkowy, 2,6 x 2,2 cm (odcisk płyty)
literatura: H. Hillemacher, poz. 73, Smolik poz. 87, Franke poz. 73.

F) Chory drwal
akwaforta/papier bibułkowy, 7,3 x 5,5 cm (odcisk płyty)
literatura: Jan Piotr Norblin. Grafika, Puławy 2010, poz. 13.

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 800 zł
1 800 zł
A-2017-2017-11

Meissner Andrzej

Kompozycja abstrakcyjna V, l. 50. XX w.

olej/płyta, 18 x 21 cm
sygn. na odwrociu: A. MEISSNER

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
A-39-2018

Broll Urszula

Dziewczyna w półakcie, 1953

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygn. i dat. na odwrociu ołówkiem: Broll/1953

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
1 400 zł
A-12-2018

Landberg (Lan-Bar) Dawid

Kompozycja abstrakcyjna, 1972..

olej/płótno, 61 x 46 cm
sygn. l.d.: Lan-Bar
na odwrociu napis czarnym olejem: 72/1150
na krosnach pieczęć producenta podobrazia: HATOT REFLOCH

Cena wywoławcza:
1 700 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-094-2016

Jonscher Barbara

Joanna Wężymorda – projekt kostiumu do sztuki St. I. Witkiewicza „W małym dworku”

tusz, gwasz/karton, 35 x 25 cm

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
1 700 -
2 500 zł

Broll Urszula

Dzbanki, 1952

akwarela, tusz/papier, 35,5 x 24,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu ołówkiem: Broll/1952

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 600 -
2 000 zł
1 200 zł
A-11-2018

Meissner Andrzej

Kompozycja abstrakcyjna VI, l. 50. XX w.

olej/płyta, 11 x 20 cm

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
A-40-2018

Opałka Roman

Głowa kobiety, ok. 1957

olej, ołówek/papier, 42 x 29,5 cm
na odwrociu szkic aktu

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
10 000 -
12 000 zł
A-198-2017-5

Opałka Roman

Akt, ok. 1957

tusz/papier, 42 x 29,5 cm
na odwrociu szkic aktu

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
9 000 -
11 000 zł
A-198-2017-1

Malczewski Jacek

Alina – szkic, 1899

piórko, tusz/papier, 41,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l.g.: Alina 99

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
5 000 -
7 000 zł
A-27-2018

Józefczyk Zygmunt

Cietrzewie, 1927

olej/płótno, 64,5 x 109 cm
sygn. l.d.: Z. Józefczyk 27.

Cena wywoławcza:
8 800 zł
Estymacja:
10 000 -
12 000 zł
A-056-2017

Stażewski Henryk

Kompozycja, 1976

akryl/płyta, 22,5 x 22 cm
sygn. i dat. na odwrociu: 1976 / H. Stażewski oraz słabo czytelna pieczątka: DOZ ... z numerem: DZ III 95986

Cena wywoławcza:
24 000 zł
Estymacja:
28 000 -
35 000 zł
22 000 zł
A-42-2018

Zieliński Krystyn

Ruch, 1990

akryl/pilśnia, 46 x 46 cm
na odwrociu nalepka autorska z nazwiskiem artysty i opisem pracy

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
B-9-2018
50

Górski Paweł

Abstrakcja geometryczna, 1981

olej/płótno, 91 x 73,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Paweł Górski 1918

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
A-9-2018
51

Krzysztofiak Hilary (Hilary)

Mgławica, 1959

olej/płótno, 60x84,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Hilary 59 r.

Cena wywoławcza:
7 000 zł
Estymacja:
8 000 -
10 000 zł
a-45-2018
52

Michalik Marian

Pejzaż, 1990.

pastel/papier, 41 x 66,5 cm
sygn. i dat. l.d.: M. Michalik 90

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
A-210-2017
53

Jonscher Barbara

Motyw miejski z Bydgoszczy, l. 50. XX w.

tusz, akwarela/karton, 16,5 x 24,5 cm

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
2 000 zł
1 200 zł
54

Landberg (Lan-Bar) Dawid

Kompozycja abstrakcyjna, 1969..

olej/płótno, 61 x 38 cm

sygn. l.d.: Lan-Bar

na odwrociu sygnatura i napis czarnym olejem: 69/1096. Lan-bar

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
1 800 -
2 200 zł
A-093-2016
55

Hoffmann Adam

W pracowni

gwasz/papier, 41,5 x 30 cm
sygn. l.d.: A. Hoffmann, p.d.: monogram AH

Cena wywoławcza:
2 700 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
A-41-2018
56

Broll Urszula

Kompozycja, 1962

akwarela/papier, 49 x 31 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
1 400 zł
A-10-2018
57

Szaybo Rosław

Projekt plakatu Miles Davis, 1989/2018

wydruk/papier, 100 x 70 cm
sygn. i opisany na odwrociu: 1/10 plakat autorski / nie drukowany PROJEKT 1989/wydruk 2018/ Rosław Szaybo

Cena wywoławcza:
950 zł
Estymacja:
1 300 -
1 600 zł
A-036-2018
58

Grupa Twożywo

Pozór dozór, 2007

szablon/blacha, 50 x 50 cm
sygn. na odwrociu: EA Twożywo 2007

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-187-2017
59

Maniakalna potrzeba komfortu, 2016

akwaforta/papier, 48 x 78,5 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 4/100/ MANIAKALNA POTRZEBA KOMFORTU/KACPER BOŻEK XVI/XXI

Cena wywoławcza:
850 zł
Estymacja:
1 100 -
1 400 zł
A16-2018
60

Daleko od ziemi, 2003.

serigrafia/papier, 70,5 x 200 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Daleko od ziemi” / serigrafia 25/27 / Teodor Durski 2003

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
A-122-2016
61

Król Zdzisław

Na plaży.

drzeworyt/papier, 29,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.:  Zdzisław Król

Cena wywoławcza:
550 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
650 zł
B-49-2017-1
62

Grupa Twożywo

Niemcy, 2005

szablon/blacha, 40 x 40 cm
sygn. na odwrociu: EA Twożywo 2005
stan zachowania: lewy dolny róg lekko zagięty

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-186-2017
63

Cnota terroru, 2015

akwaforta/papier, 78,5 x 59 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 24/160/ CNOTA TERRORU/KACPER BOŻEK XV/XXI

Cena wywoławcza:
850 zł
Estymacja:
1 100 -
1 400 zł
A-17-2018
64

Szaybo Rosław

Projekt plakatu do filmu „Rejs”, 2013

wydruk/papier, 100 x 70 cm
sygn. i opisany na odwrociu: 1/10 plakat nie drukowany / Rosław Szaybo 2013

Cena wywoławcza:
950 zł
Estymacja:
1 300 -
1 600 zł
A-035-2018
65

Sołtan Aleksander

Wisła

litografia/papier, 32 x 41 cm
sygn. i opisana przy dolnej krawędzi l.d.: Litografia 7/12, śr.d: Wisła, p.d.: A.Sołtan 1976 r.

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
400 -
500 zł
a-3-2018
66

Daniec Tomasz

Oczekiwanie, 1998

akwaforta/papier, 78,5 x 60 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 4/50 / – Oczekiwanie – / T. Daniec 1998

Cena wywoławcza:
400 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
A-14-2018
67

Sołtan Aleksander

Ryba I z cyklu Akwarium

litografia kolorowana/papier, 45 x 37,5 cm
sygn. na płycie p.d.: AS;
sygn. i opisana przy dolnej krawędzi l.d.: litografia barwiona, śr.d: Ryba I z cyklu Akwarium, p.d.: A.Sołtan 1968 r. / Warszawa

Cena wywoławcza:
500 zł
Estymacja:
700 -
900 zł
A-2-2018
68

Spychalska-Płużańska Małgorzata

Wolny wybieg

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygn. p.d.: Spychalska

Cena wywoławcza:
1 700 zł
Estymacja:
2 400 -
2 800 zł
A-207-2018
69

Rogowska-Grelowska Grażyna

Kotek i śpiewający słowik

gwasz, tusz/brystol, 21 x 37 cm
sygn. i opisany na passe-partout: GRAŻYNA ROGOWSKA/ ilustracja do książki Adama Bahdaja p.t.: „Księżycowy koncert”
ilustracja do książki: Adam Bahdaj, Księżycowy koncert, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1975, s.nlb., 18–19
praca pochodzi od artystki

Cena wywoławcza:
450 zł
Estymacja:
500 -
700 zł
A-34-2018-5
70

Dyniek w Szkocji

olej/płótno, 80 x 50 cm
sygn. p.d.: Spychalska

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-206-2017
71

Rogowska-Grelowska Grażyna

Kotek idący dróżką

gwasz, tusz/brystol, 19 x 18 cm
sygn. i opisany na passe-partout: GRAŻYNA ROGOWSKA/ ilustracja do książki Adama Bahdaja p.t.: „Księżycowy koncert
ilustracja do książki: Adam Bahdaj, Księżycowy koncert, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1975, s.nlb. 21
praca pochodzi od artystki

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
400 -
500 zł
350 zł
A-34-2018-3
72

Mróz

kolaż/papier, 13 x 13,5 cm w świetle passe-partout
Ilustracja do książki: R.M. Groński, Wierszyki meteoro-nie-logiczne, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1981, s.nlb. 14.
Praca pochodzi od artystki.

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
400 -
600 zł
A-201-2018
73

Rogowska-Grelowska Grażyna

Gałąź kwitnącej jabłoni w świetle księżyca

ołówek, gwasz, tusz/brystol, 20 x 18 cm
sygn. i opisany na passe-partout: sygn. i opisany na passe-partout: GRAŻYNA ROGOWSKA/ ilustracja do książki Adama Bahdaja p.t.: „Księżycowy koncert”
projekt okładki do książki: Adam Bahdaj, Księżycowy koncert, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1975
praca pochodzi od artystki

Cena wywoławcza:
450 zł
Estymacja:
500 -
700 zł
A-34-2018-4
74

Szron

Ilustracja do książki: R.M. Groński, Wierszyki meteoro-nie-logiczne, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1981, s.nlb. 16.
Praca pochodzi od artystki.

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
400 -
600 zł
A-203-2017
75

Olszewski Czesław

Budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wnętrze z kominkiem, arch. B. Pniewski, widok przed 1938 r.

fotografia sepiowa/papier
life time print
 39,5 x 26,5 cm
na odwrociu 2 pieczęcie: 1. Fot. CZESŁAW OLSZEWSKI, 2. Fot. Czesław Olszewski/Ze zbiorów rodzinnych
fotografia pochodzi z kolekcji rodzinnej

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
550 zł
350 zł
A-160-2017-93
Varia
76

Olszewski Czesław

Kasyno w Warszawie – sala, 1939–1944

fotografa czarno-biała/papier
life time print
39,5 x 30 cm

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
550 zł
Varia
77

Olszewski Czesław

Budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wnętrze, arch. B. Pniewski, widok przed 1938 r.

fotografia czarno-biała/papier
life time print
48,5 x 37 cm
stan zachowania: naderwanie przy prawym brzegu

Cena wywoławcza:
400 zł
Estymacja:
500 -
600 zł
A-160-2017-92
Varia
78

Olszewski Czesław

Ul. Nowy Świat, przed 1939

fotografa czarno-biała/papier
life time print
29 x 46 cm
na odwrociu pieczęć: Fot. Czesław Olszewski/
ze zbiorów rodzinnych

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
550 zł
A-131-2017-16
Varia
79

Kisling Mojżesz Moise

Kawiarnia La Rotonde.

litografia barwna, papier, 42 x 53 cm
l.d.: pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz numer ołówkiem: IX/LXX

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-003-2016
80

Kisling Mojżesz Moise

Port w Saint Tropez..

litografia barwna, papier, 42,5 x 53,5 cm

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Price:
415 €
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
1 400 zł
A-191-2015
81

Kisling Mojżesz Moise

Fait à Sanary

litografia barwna/papier, 53,5 x 42,5 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling, poniżej pieczęć owalna ATELIER KISLING z numerem IX/LXX

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
A-077-2017
82

Para medalionów - Jan III Sobieski i Maria Klementyna Sobieska, XIX w.

mosiądz/sztancowanie, repusowanie, 30,5 x 23,5 cm

Cena wywoławcza:
4 200 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
4 200 zł
A-150-2017
Varia
83

Szyszak typu pappenheimer, Europa Zachodnia, 1. poł. XVIII w.

stal kuta, 18 x 44 x 26,5 cm
stan zachowania: brak policzków i nosala, częściowo odłamany daszek

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-29-2018
Varia
84

Napierśnik kirysu, Europa Zachodnia, 1. poł. XIX w.

stal kuta, mosiądz, 36 x 35 x 37 cm

Cena wywoławcza:
4 200 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
A-28-2018
Varia
85

Pistolet kapiszonowy (przerobiony ze skałkowego), Europa Zachodnia (Francja lub Niemcy), k. XVIII w.

stal, drewno orzechowe, mosiądz
dł. lufy z wąsem 28,6 cm, dł. całk. 39 cm
zamek modernizowany w 1. ćw. XIX w.

Cena wywoławcza:
3 000 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
B-10-2018-2
Varia
86

Pistolet skałkowy, Europa Środkowa, XVIII w.

stal, drewno orzechowe, srebro
dł. lufy z wąsem 40 cm, dł. całk. 52 cm

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
6 000 -
8 000 zł
B-10-2018
Varia
87

Patera z faunem, Bracia Łopieńscy, 1900-1939

brąz, odlew/ cyzelowanie, patynowanie; podstawa – biały marmur; misa szklana (wyszczerbienia przy krawędziach); wys. 32,5 cm
sygn.: BR. ŁOPIEŃSCY/ WARSZAWA
Patera podparta miniaturą figury satyra, który podtrzymuje tarczę zegara słonecznego, umieszczonego na tyłach Białego Domu w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zegar pochodzi z XVIII wieku, został wykonany na zlecenie Stanisława Augusta, prawdopodobnie w pracowni André Le Brune’a.

Cena wywoławcza:
8 800 zł
Estymacja:
9 500 -
12 000 zł
a-183-2014
Varia
88

Kinkiet dwuramienny w stylu Ludwika XVI, Bracia Łopieńscy, 1900-1939

brąz, odlew/cyzelowanie, złocenie; wys. 19 cm
sygn.: BR. ŁOPIEŃSCY/WARSZAWA

Cena wywoławcza:
3 400 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-31-2018
Varia
89

Nóż do papieru ze stylizowaną głową lotnika, Bracia Łopieńscy, przed 1939.

brąz/odlew, patynowanie, dł. 21 cm
sygn.: BR. ŁOPIEŃSCY, LR; numer bity: 707
proweniencja: zbiory rodzinne

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
1 300 zł
A-114-0217
Varia
90

Bernewitz Carl Hans

Mól książkowy, ok. 1917 r..

brąz patynowany, podstawa kamienna, wys. całkowita 50,5 cm, wys. figury: 37 cm
sygn. na cokole: Bernewitz fec.
sygn. odlewni: Akt-Ges.v.H. Gludenbeck Berlin
wybity numer odlewu: N 770
na cokole tabliczka z dedykacją: Swojemu Przewodniczącemu/Budowniczemu siły Partii/Edwardowi Osóbce-Morawskiemu/w dniu Imienin/Centralny Komitet Wykonawczy/Polskiej Partii Socjalistycznej/ Warszawa, 13.10.1945 r.
stan zachowania: brak harcapu

Cena wywoławcza:
7 900 zł
Estymacja:
9 000 -
10 000 zł
A-006-2017
Rzeźba
91

Para lichtarzy, Warszawa, firma Jana Pogorzelskiego (czynny przed 1851 – firma do ok. 1910), 1877

srebro pr. 84/odlew, cyzelowanie
wys. 23,5 cm, waga: 563 g
znaki: punca probierza OC/1877 z próbą 84 i orłem, Pogorzelski w prostokącie, głowa jelenia – znak warsztatowy

Cena wywoławcza:
6 500 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
A-232-2017
Srebra i platery
92

Werner Teodor

Cukiernica skrzynkowa z monogramem JK, 1870 r.

srebro, wewnątrz złocone, próby 84 , punce: cecha probierni OC/1870, 84, orzeł dwugłowy, znak warsztatowy Malcza);
wys. 9 cm, szer. 15 cm, głęb. 10 cm; waga 516 g.
Warszawa, firma Teodora Wernera, 1870 r.

Cena wywoławcza:
8 800 zł
Estymacja:
9 000 -
11 000 zł
a-230-2017
Srebra i platery
93

Solniczka empirowa, Kraków, firma Władysława Z. Rogalskiego, przed 1939

srebro pr. 3/odlew, cyzelowanie, złocenie
wys. 5,5 cm, śr. 6,3 cm, waga: 62 g
znaki: główka dziewczyny z próbą 3 i literą K, WłR, główka dziewczyny – pomocnicza

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 300 -
1 600 zł
A-231-2017
Srebra i platery
94

Cukiernica, Warszawa, firma Gustawa Radke (2. poł. XIX w. – l. 30. XX w.), 1876

srebro pr. 84/odlew, cyzelowanie, złocenie
13,5 x 16 x 12,5 cm,  waga 538 g
znaki: punca probierza OC/1876 z próbą 84 i orłem, RADKE w prostokącie, strzała w polu owalnym – znak warsztatowy

Cena wywoławcza:
6 900 zł
Estymacja:
7 500 -
8 500 zł
A-38-2018
Srebra i platery
95

Komódka barokowa, 2 poł. XVIII w..

dębina, okucia mosiężne, 60 x 52 x 35 cm

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
9 000 -
10 000 zł
A-126-2017
Meble
96

konstrukcja sosna, fornir z mahoniu piramidowego
wys. 65,5 cm, blat: 43 x 59 cm

Cena wywoławcza:
2 600 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
a-226-2015
Meble
97

Żyrandol z rajskimi ptakami, wytwórnia nieokreślona, Francja, okres międzywojenny.

metal chromowany, szkło, 76 x 53 cm

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
a-020-2014
Varia
98

Lustro, dwudziestolecie międzywojenne..

drewno, złocenia, 105 x 63 cm

Cena wywoławcza:
4 800 zł
Estymacja:
5 500 -
6 000 zł
A-130-2015
Meble