Jonscher Barbara

Kot

długopis, tusz, akwarela/papier, 42 x 29,5 cm

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
2 400 -
2 800 zł
1 600 zł
J-106-2017

Kolnik Artur

.Syrena

olej/tektura, 27,5 x 35 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-60-2016

Jaźwiecki Franciszek

Pejzaż z domami, 1937

olej/tektura, 18 x 20 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: JAŹWIECKI / 37

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-190-2017

Zawadowski Wacław Jan (Zawado)

Łąka

olej/tektura, 9 x 15,8 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Zawado.

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
2 000 zł
B-45-2017-1

Kossak Wojciech

Ścięte pnie

olej/tektura, 15 x 21 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: W. Kossak

Cena wywoławcza:
3 000 zł
Estymacja:
5 000 -
6 000 zł
A-225-2017

Brochocki Walery

Zagroda

olej/tektura, 20,5 x 30,5 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: W. Brochocki

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
9 000 -
11 000 zł
A-211-2017

Cesio Carlo (Cesius, Cesi)

Andromeda przykuta do skały, 2. połowa XVII w.

sangwina/papier czerpany, 27 x 53 cm (w świetle passe-partout)
rysunek przygotowawczy do ryciny z cyklu: Galeria Nel Palazzo Farnese in Roma … da Annibale Carracci.
Cykl rycin wykonanych przez Cesio ukazywał freski w palazzo Farnese w Rzymie, wykonane w latach 1597-1600 przez Annibale Carracci (1560-1609).

Cena wywoławcza:
6 500 zł
Estymacja:
8 000 -
10 000 zł
6 500 zł
a-241-2015

Gerson Wojciech

Jerzy Majewski i Julian Cegliński w podróży po kraju w roku 1859

ołówek, kredka/papier, 23 x 34,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: W.G.
u dołu podpis: Jerzy Majewski i Juljan Cegliński w podróży po kraju w r. 1859

Julian Cegliński (1827–1910) – malarz, absolwent warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych. Po ukończeniu studiów, w roku 1951 rozpoczął artystyczną wędrówkę po terenach polskich, podczas której tworzył pejzaże i widoki architektury.
Jerzy Wit Majewski (1826–1909) – malarz, rzeźbiarz, działacz kulturalny związany z Łomżą.

Cena wywoławcza:
5 200 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
5 200 zł
B-43-2017-1
Rysunek

Gerson Wojciech

Widok Miechowa, 1853

ołówek/papier, 23,5 x 39,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany p.d.: W.G. Miechów d. 29 Sierpnia 53 r.

Cena wywoławcza:
5 200 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
5 200 zł
B-43-2017-2
Rysunek

Rutkowski Włodzimierz

Sanie przed chatą

olej/tektura, 17 x 23 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: W. Rutkowski

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
1 200 zł
A-226-2017

Erb Erno

Rynek we Lwowie

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: E. Erb

Cena wywoławcza:
17 000 zł
Estymacja:
19 000 -
22 000 zł
B-52-2017

Żurawski Stanisław

.Pejzaż tatrzański

olej/tektura, 34,5 x 50 cm
sygn. p.d.: St. Żurawski

Cena wywoławcza:
3 600 zł
Estymacja:
4 000 -
4 500 zł
A-101-2017

Rudzka-Cybisowa Hanna

.Akt

olej/papier, 36 x 27 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: H. Rudzka C.

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
8 500 -
9 500 zł
B-49-2017-4

Głowacki Edward

Portret Juliusza Osterwy, 1947

ołówek/papier, 30 x 19 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.d.: EG/947, poniżej napis: Juliusz Osterwa

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 200 -
3 500 zł
B-43-2017-3
Rysunek

Witkiewicz - Witkacy Stanisław Ignacy

Portret Janiny Turowskiej-Leszczyńskiej

pastel/papier, 68x49 cm
sygn. p.d.: Witkacy 1933 / II / (T.D) / NP N II / P.P.C.

Portret Janiny Turowskiej-Leszczyńskiej z 1933 roku, żony profesora Jana Leszczyńskiego, to jeden z najciekawszych portretów Witkacego, jakie pojawiły się ostatnio na rynku sztuki. Bardzo nowocześnie namalowany obraz należy do rzadkiego typu D, czyli według regulaminu firmy portretowej, jest to przedstawienie w granicach Czystej Formy, ale bez stosowania dodatkowych używek. Dodatkowy napis "P.P.C." oznacza "prawie po ciemku", gdy artysta udawał zamroczonego alkoholem.
Kolekcja Leszczyńskich, przyjaciół artysty, była jedną z największych i najciekawszych zespołów prac Witkacego.

Pochodzenie:
- kolekcja przyjaciół artysty: prof. Jana Leszczyńskiego i Janiny z Turowskich (od 1963 r. zdeponowany w MNK przez Jana Leszczyńskiego, nr MNK ND 5584);
- aukcja Agra Art 17.06.2007 r., poz. 52;
- kolekcja prywatna;

Literatura:
- Stanisław Ignacy Witkiewicz, Twórczość plastyczna. Katalog wystawy (wstęp H. Blum), Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1966, nr kat. 145;
- Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939 „Witkacy”, (oprac. H. Blum), XX Festiwal Sztuk Plastycznych w Sopocie, Sopot 1967, nr kat. 62;
- Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939. Malarstwo – fotografia – rysunek – Firma portretowa. W czterdziestą rocznicę śmierci artysty, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1980, nr kat. 282;
- Irena Jakimowicz (współpraca Anna Żakiewicz), Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939, Katalog dzieł malarskich, MNW Warszawa 1990, s. 129, nr kat. I. 1728.

Cena wywoławcza:
75 000 zł
Estymacja:
90 000 -
120 000 zł
A-216-2017

Chmieliński (Stachowicz) Władysław

Rynek Starego Miasta w Warszawie, przed 1939

akwarela, gwasz/papier, 25 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Cena wywoławcza:
2 600 zł
Estymacja:
2 900 -
3 500 zł
A-174-2017-3

Karpiński Alfons

Żółte róże w wazonie

olej/tektura, 33,5 x 48 cm
sygn. p.śr.: A. Karpiński

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
11 000 -
14 000 zł
8 000 zł
A-178-2017

Rubczak Jan

.Port w Audierne

gwasz, ołówek/papier, 36 x 51 cm
sygn. p.d.: J.Rubczak (pierwsze litery imienia i nazwiska wiązane)

Cena wywoławcza:
13 000 zł
Estymacja:
16 000 -
18 000 zł
13 000 zł
B-056-2015-6

Wyczółkowski Leon

Sosna, 1907

kredka litograficzna, ołówek/papier, 23 x 25,6 cm
na odwrociu dwie nalepki oraz numer 20
nie sygn.

Studium do „Teki Litewskiej” (Kraków 1907). Odbitka podrysowana przez autora z przeznaczeniem na wystawę. Na odwrocie naklejka ZPAP z opisem pracy (23 XII 1926).

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
6 000 -
8 000 zł
4 500 zł
A-183-2017

Hofman Wlastimil

Autoportret z Jerozolimy, 1946

olej/tektura, 12,5 x 15 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman Jerozolima, dat. l.d.: 1946
na odwrociu autorska dedykacja w języku czeskim z 28 maja 1946 roku

Cena wywoławcza:
7 900 zł
Estymacja:
8 500 -
10 000 zł
B-48-2017-1

Wodzinowski Wincenty

Portret Góralki

olej/tektura, 23,5 x 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d. W. Wodzinowski

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
A-155-2017

Malczewski Jacek

Osty

ołówek/papier, 25 x 18,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
2 500 zł
A-259-2017
Rysunek

Karczewski Julian

Turek na koniu

akwarela, gwasz/papier, 13,5 x 13,5 cm
na odwrociu nalepka: Pracownia Ram Emil Rucz

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
2 000 zł
K-174-2017-7

Kossak Karol

Wyjazd na polowanie

ołówek/papier, 19,5 x 23,5 cm
sygn. p.d.: K.Kossak

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 300 -
1 500 zł
A-160-2017
Rysunek

Cieślewski Tadeusz (Ojciec)

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Nowym Mieście w Warszawie

akwarela/papier, 41 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-227-2017

Cieślewski Tadeusz (Ojciec)

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – widok od ul. Kanonia

akwarela/papier, 49,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-228-2017

Berlewi Henryk

.Krzesło z czerwoną tkaniną, 1950.

litografia barwna/papier, 57 x 45 cm;
sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950
opis l. d. ołówkiem: 56/150, i p.d. sygn..: H. Berlewi 1953

Cena wywoławcza:
3 600 zł
Estymacja:
4 200 -
4 800 zł
3 600 zł
B-056-2015

Szparkowski Eugeniusz

.Lucca, 1936

węgiel, karton, 58 × 41,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Eug. Szparkowski/1936, l.d.: Lucca

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
a-194-2015
Rysunek

Milich Adolf

.Widok z południa Francji

ołówek/papier, 21 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: A Milich

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
a-213-2015
Rysunek

Oberländer Marek

.Postać, 1960

akwarela, pióro, tusz/papier, 100 x 70 cm

na odwrociu: nalepka DESA FOREIGN TRADE ENTERPRISE z opisem pracy, autorski opis pracy

wystawiany: Polskie Dzieło Plastyczne w XV lecie PRL, Warszawa, 1961

Cena wywoławcza:
7 200 zł
Estymacja:
8 000 -
10 000 zł
A-215-2017

Mehoffer Józef

Św. Katarzyna – szkic do kartonu witraża Męczennicy w Katedrze św. Mikołaja w Fryburgu

węgiel/papier, 49 x 31 cm
opisany u dołu: witr. Fryb. Męczennicy / s. Catharina
załączone potwierdzenie autorstwa

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
3 500 zł
B-48-2017-3
Rysunek

Berlewi Henryk

Leżąca dziewczyna, 1935

ołówek/papier, 26,5 x 36,5 cm
sygn. i dat. l.d.: H. Berlewi 35
Na odwrociu owalna pieczęć: ATELIER BERLEWI/Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN | VERSAILLES

Cena wywoławcza:
4 800 zł
Estymacja:
5 000 -
5 500 zł
A-267-2017
Rysunek

Grott Tadeusz

Róże w niebieskim wazonie

akwarela/papier, 48,5 x 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.g.: Teod. Grott

Cena wywoławcza:
3 800 zł
Estymacja:
4 500 -
5 000 zł
B-47-2017-1

Berezowska Maja

Martwa natura kwiatowa, 1974

akwarela/papier, 53,5 x 46,5 cm
sygn. p.d.: maja berezowska 74

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
2 200 zł
B-45-2017-2

Wierciak Zygmunt

Wesele krakowskie, 1947

akwarela, tusz/papier, 58 x 82 cm
sygn. p.d.: Zygm. Wierciak 1947/Kraków

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
2 500 zł
A-179-2017

Nałęcz Włodzimierz Jan

Pejzaż nadmorski z zachodem słońca

olej/tektura, 14,5 x 24,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Nałęcz

Cena wywoławcza:
950 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
1 000 zł
A-141-2017

Weingart Joachim (Weingarten)

Akt kobiecy

technika mieszana/papier, 62,5 x 48 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: Weingart

Cena wywoławcza:
6 900 zł
Estymacja:
8 000 -
10 000 zł
B-47-2017-2

Gentil-Tippenhauer Wanda

Pejzaż górski

akwarela/papier, 24,5 x 36 cm
Na odwrociu pieczęć: E. Brzozowski

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 200 -
1 400 zł
1 200 zł
A-174-2017-9

Opałka Roman

Zamyślona kobieta

ołówek/papier, 42 x 29,5 cm

na odwrociu szkic ołówkiem

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
10 000 -
12 000 zł
8 000 zł
A-198-2017-2
Rysunek

Opałka Roman

Praca dwustronna – Macierzyństwo/Głowa kobiety, 1957

tusz/papier, 42 x 29,5 cm
sygn. p.d.: RENЀ OPALKA 57

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
10 000 -
12 000 zł
A-198-2017-4
Rysunek

Sowicki Jacek

Z cyklu Chorągiewki, 1976

akwaforta, mezzotinta/papier, 64 x 49 cm
sygn. i opisany u dołu: z cyklu „CHORĄGIEWKI” 4/10 akwaforta + mezzotinta JACEK SOWICKI 1976 r.

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 200 -
1 600 zł
A-229-2017

Dobkowski Jan

.28.4.76., 1976

ołówek/papier, 31 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany p.d.: Jan Dobkowski 28.4.76.

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
1 800 -
2 000 zł
A-092-2017
Rysunek

Eidrigevičius Stasys

Dwie postacie

gwasz, tusz/papier, 29,5 x 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Stasys

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
A-234-2017

Berlewi Henryk

Akt, 1922..

litografia barwna/papier, 61,5 x 50 cm
sygn. i dat. na płycie p.d.: H. BERLEWI ·1922

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
B-48-2017-4

Mrożewski Stefan

Tancerze uliczni, 1936

drzeworyt/bibułka, 14,5 x 11,5 cm
sygn. na płycie p.d.: MS (monogram wiązany), ołówkiem p.d.: StefMrożewski/London 36
literatura.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, kat. 161, s. 94.

Cena wywoławcza:
500 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
A-248-2017

Mrożewski Stefan

Święty Hubert, 1934

drzeworyt/papier, 30,5 x 25 cm (odcisk klocka)
sygn. na klocku p.d.: MS (monogram wiązany)
literatura: Agata Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, s. 184, poz. 69 (il.).

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 000 -
1 200 zł
A-222-2017

Żukowski Stanisław

Połów

drzeworyt/papier, 28,5 x 35,5 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Połów” (La pêche) / St. Żukowski
stan zachowania: naddarcie przy górnej krawędzi

Cena wywoławcza:
700 zł
Estymacja:
900 -
1 100 zł
A-217-2017-1
50

Hulewicz Jerzy

Ex Libris Kazimierz Chłędowski, 1918

cynkografia/papier, 9, 9 x 12,7 cm
sygn. i dat. na płycie l. d.: JHulewicz 1918

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
900 -
1 100 zł
650 zł
B-42-2017-1
51

Seutter Matthäus

Mapa Prus – Borussiae Regnum, Augsburg, 1730–1750

miedzioryt kolorowany/papier, 50 x 58,5 cm (odcisk płyty)

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
2 200 -
2 500 zł
A-217-2017-2
52

Rizzi-Zannoni Giovanni Antonio

.Mapa Mazowsza, 1781

miedzioryt kolorowany/papier, 32,5 x 42 cm
w kartuszu opisany: Li Palatinati / di / Mazovia / Rawa, e Plock / Tratta dall’ Atlante Polaco / del Sigr: Rizzi Zanoni / Venezia 1781 / Presso Antonio Zatta / Con Privilego dell’ Eccmo Senato
Mapa opracowana według Carte de Pologne, atlasu z mapami Rizzi-Zannoniego, wydanego w Paryżu w 1772 roku i wydana w Wenecji w Atlasie świata przez Antoniego Zatta (1757-1797). Jedna z nielicznych osiemnastowiecznych map ukazujących mniejsze miejscowości Mazowsza.

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
a-234-2015
Varia
53

Władysław IV, XVII/XVIII w.

miedzioryt/papier, 16,3 x 11,6 cm (cała karta: 32 x 21,5 cm)
wycięty z księgi i naklejony na papier

Kompozycja anonimowego artysty wg miedziorytu Balthasara Moncorneta (ok. 1600–1668).

Cena wywoławcza:
300 zł
Estymacja:
500 -
700 zł
A-217-2017-3
54

Płoński Michał

Dwie grafiki - Szlachcic polski, 1802, Pies, 1802

A. Szlachcic polski, 1802
akwaforta/papier, 10,5 x 6,5 cm
sygn. l.d.: M. Płoński f/1802
literatura: Wł. Tatarkiewicz, Michał Płoński, Warszawa 1926.

B. Pies, 1802
akwaforta/papier, 6,2 x 8 cm
sygn. l.d.: M. Płoński f/1802

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
A-217-2017-4
55

Debucourt Philibert Louis

Chłop ukraiński, eg J. P. Norblina, przed 1817

akwatinta barwna/papier, 16,8 x 11,2 cm (pełna plansza: 33,5 x 25,5 cm)
odbitka stanowa, przedliterowa, z naniesionym jednym kolorem (rzadkość!)
pod kompozycją opis kolekcjonerski ołówkiem: Chłop ukraiński/Paysan d’Ukraine

Grafika przygotowywana do „Costumes polonaises”, Paris 1817. Lit.: E. Rastawiecki, „Słownik rytowników polskich”, Poznań 1880, s. 216.

Cena wywoławcza:
800 zł
Estymacja:
900 -
1 100 zł
A-217-2017-5
56

Alken Henry Thomas

Odnowienie znajomości z ogarami

litografia kolorowana/papier, 44 x 57 cm
opisana u dołu: PAINTED BY H. ALKEN/LONDON PUBLISHED MAY 29TH 1850 BY MESSRS FORES, AT THEIR SPORTING & FINE PRINT REPOSITORY & FRAME MANUFACTORY, 41 PICCADILLY, Corner of Sackville St/ ENGRAVED BY J. HARRIS
poniżej tytuł: RENEWAL OF ACQUAINTANCE WITH HOUNDS

Cena wywoławcza:
500 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
A-217-2017-6
57

Stanisław August Poniatowski, ok. 1770

miedzioryt/papier, częściowo punktowany, 23 x 16,1 cm
grafika naklejona na stary podkład (51 x 34,5 cm), z dorysowaną ramką

Kopia (pomniejszona) grafiki wykonana przez Domenico Acerra została użyta jako frontispis dzieła „Storia della guerra presente la Russia, la Polonia e la Porta Ottomana”, Neapol 1771–1772. Lit.: Katalog portretów, poz. 5011 (dot. kopii Acerra). Rzadkie.

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-217-2017-7
58

Manesson Mallet Alain

Polonois (Szlachcic i szlachcianka polska), 1686

miedzioryt kolorowany/papier, odcisk płyty 15 x 10 cm
nad górną ramką nadruk typograficzny: De L`Europe. Figure XLIV

Alain Manesson Mallet – francuski kartograf i inżynier. Rycina pochodzi z jego najsłynniejszego dzieła, „Description de L'Univers”, którego pierwsze wydanie ukazało się w Paryżu w roku 1683.

Cena wywoławcza:
200 zł
Estymacja:
300 -
500 zł
A-217-2017-8
59

Ridinger Johann Elias

Augustus III Rex Poloniarum Elector Saxoniae etc. etc.

miedzioryt/papier, 34 x 25 cm
sygn. p.d.: Joh. El. Ridinger inv. et sculp. A.V.

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
1 200 zł
A-217-2017-9
60

Świeszewski Maciej

Bez tytułu, 2002

akwarela/papier, 93 x 73 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: M. Świeszewski

Cena wywoławcza:
3 000 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-146-2017
61

Leto Norman

Przekrój spłuczki, 2011

technika mieszana/karton, 100 x 70 cm

Praca wystawiana i reprodukowana: Norman Leto. Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, kurator Arkadiusz Półtorak, Państwowa Galeria Sztuki, 11 marca 2016 – 10 kwietnia 2016, Sopot 2016, s. 123.

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
3 000 zł
B-50-2017-1
62

Kunka Lech

Ulica w Paryżu, ok. 1948

tempera, olej, werniks szelakowy, collage/papier, 126 x 90 cm

Obraz wystawiany: Lech Kunka (1920–1978). Malarstwo, collage z lat 1946–1956, Muzeum Historyczne Miasta Łodzi, Łódź,  29 maja – 29 lipca 2007.

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
B-42-2017-12
63

Tarasin Jan

Kompozycja z ostrosłupami, 1990

serigrafia/papier, 38 x 26 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 1990

Cena wywoławcza:
850 zł
Estymacja:
1 000 -
1 200 zł
A-22-2017
64

Kunka Lech

Artyści przed katedrą, ok. 1948

technika mieszana, tempera, olej, ołówek, pastel/papier, 115 x 84,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
B-42-2017-13
65

Piasecki Marek

Z cyklu Miniatury

fotografia czarno-biała, odbitka bromowa/papier fotograficzny, vintage print, 14 x 9 cm
sygn. na odwrociu: M.P., poniżej numer: XI

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-214-2017
Varia
66

Wałach Stanisław

Widok słońca i jego powidok niewiarygodnie fascynujący, 1979

gwasz/papier, 29,8 x 44,5 cm
sygn. opisany na odwrociu: ZACHODZĄCA ZIEMIA/SKRYWAJĄCA SIĘ/JEJ POŁOWA PRZED/PROMIENIOWANIEM/ SŁONECZNYM/NA MORZU PÓŁNOCNYM/ GODZ. 20TA DNIA 2 WRZEŚNIA/DIMANCHE 1979 SONDAY/WIDOK SŁOŃCA I JEGO POWIDOK/NIEWIARYGODNIE FASCYNUJĄCY/Z TSS BATORY/W MOIM 4TYM REJSIE DO JUESEI/USA/O’KAY/ST. WAŁACH

Cena wywoławcza:
800 zł
Estymacja:
1 000 -
1 400 zł
A-247-2017
67

Tomaszewski Henryk

Pantofelek, 1994

serigrafia barwna/papier, 40,5 x 69,5 cm
sygn. i dat. przy dolnej krawędzi: 37/50 / H.TOMASZEWSKI 94

Kompozycja powstała w 1986 – artysta wykorzystał ją jako element graficzny plakatu zapowiadającego wystawę malarstwa Teresy Pągowskiej.

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 500 -
2 800 zł
A-223-2017
68

Król Zdzisław

Na plaży

drzeworyt/papier, 29,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.:  Zdzisław Król

Cena wywoławcza:
550 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
650 zł
B-49-2017-1
69

Król Zdzisław

Orłowo

drzeworyt/papier, 22,5 x 36 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Orłowo/Zdzisław Król

na odwrociu dedykacja

Cena wywoławcza:
550 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
550 zł
B-49-2017-3
70

Król Zdzisław

Żeglarze, 1962

drzeworyt/papier, 31 x 24 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Żeglarze /Zdzisław Król 62

Cena wywoławcza:
550 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
700 zł
B-49-2017-2
71

Broll Urszula

Kompozycja, 1967

akwarela/papier, 31 x 24,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967, przy górnej krawędzi: 4

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
2 000 zł
1 400 zł
A-246-2017
72

Jonscher Barbara

Don Kichot

tusz, ołówek/papier, 29,5 x 42 cm
praca pochodzi ze spuścizny po artystce

Za olejny obraz "Don Kichot" debiutująca na słynnej Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki w 1955 r. Barbara Jonscher otrzymała nagrodę. Tym samym artystka weszła do grona najważniejszych twórców pokolenia Arsenału. Cykl "Don Kichot" zajmuje zatem bardzo ważne miejsce w jej dorobku.

Cena wywoławcza:
1 100 zł
Estymacja:
2 000 -
2 400 zł
1 200 zł
J 309
73

Broll Urszula

Kompozycja, 1967

akwarela/papier, 49 x 31 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967, obok: 12

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
1 800 -
2 500 zł
A-245-2017
74

Jonscher Barbara

Trzy konie

tusz/karton, 35 x 49 cm

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
1 800 zł
J 673
75

Niespodziewana Małgorzata Malwina

Faun, 2002

linoryt/papier, 67,5 x 49 cm (odcisk płyty)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 22/50/2002/ -Faun- / M. Niespodziewana

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
800 -
1 200 zł
700 zł
A-244-2017
76

Stanek Zdzisław

.Światło formy

technika mieszana/papier, 23,5 x 34,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
2 000 zł
A-052-2016
77

Kunka Lech

Spotkanie festiwalowe

olej/papier, 100 x 70 cm
na odwrociu nalepka wystawowa z podpisem artysty

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
6 500 -
8 000 zł
B-42-2017-11
78

Krzysztofiak Hilary (Hilary)

Świat, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm
sygn. i dat.  p.d.: Hilary 68 r.

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
A-235-2017
79

Śliwka Jan

Kompozycja abstrakcyjna I

olej/papier, 43,5 x 53 cm
sygn. p.d.: Śliwka J.

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
800 -
1 200 zł
A-242-2017
80

Krzysztofiak Hilary (Hilary)

Postać, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
A-236-2017
81

Śliwka Jan

Kompozycja abstrakcyjna II

olej/papier, 43,5 x 53 cm
sygn. p.d.: Śliwka J.

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
800 -
1 200 zł
A-243-2017
82

Stern Jonasz

Dwa drzeworyty współoprawne

Odnalezienie Mojżesza
drzeworyt/papier, 14,7 x 11,8 cm
sygn. i opisana u dolnej krawędzi: Jonasz Stern – „Odnalezienie Mojżesza”
Abstrakcja
drzeworyt/papier, 14,6 x 11,8 cm
sygn. i opisana u dolnej krawędzi: Jonasz Stern – „Abstrakcja” – drzeworyt
na odwrociu „Odnalezienia Mojżesza” potwierdzenie autorstwa: Stwierdzam, że drzeworyt/”Odnalezienie Mojżesza” / (14,6 x 11,8 cm) jest autorstwa Jonasza Sterna/Barbara Jaroszyńska-Stern/marzec 2016

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
B-48-2017-2
83

Daniec Tomasz

Kolekcjoner, 1998

akwaforta, akwatinta, miękki werniks/papier, 54 x 64,5 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 19/50 / - Kolekcjoner - / T. Daniec 1998

Cena wywoławcza:
450 zł
Estymacja:
700 -
1 000 zł
A-241-2017
84

.W pałacu Lilianny, 2008.

serigrafia/papier, 100 x 70 cm
sygn. i opisany u dołu: "W pałacu Lilianny", serigrafia 5/16(1/1), Teodor Durski 2008

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 100 -
1 400 zł
B-001-2017-2
85

Gorlak Zbigniew

Rhombus – figura pneumatyczna łącząca farfocel z syfonem, 2000

litografia, linoryt, sitodruk/papier, 57 x 70 cm (odcisk z płyty), 60 x 77,5 cm (arkusz), ed. X/20
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Rhombus – figura pneumatyczna łącząca farfocel z syfonem – lito + lino + sito ex. d/a / 20 Gorlak 2000
sygn. i opisany na odwrociu: ZBIGNIEW GORLAK LITO-SITO-LINO X/20 2000 r.

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
500 -
700 zł
86

Daniec Tomasz

Demiurgos, 1999

akwaforta, akwatinta barwna, miękki werniks/papier, 50 x 32 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 17/30 / - Demiurgos - / T. Daniec 1999

Cena wywoławcza:
450 zł
Estymacja:
700 -
1 000 zł
A-240-2017
87

Michalik Marian

Pejzaż, 1990

pastel/papier, 41 x 66,5 cm
sygn. i dat. l.d.: M. Michalik 90

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
A-210-2017
88

Variété, z teki Mistrz i Małgorzata, 2015

akwaforta/papier, 34,5 x 44,5 cm (odcisk płyty)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 63/100/VARIÉTÉ /KACPER BOŻEK V/XXI

Cena wywoławcza:
750 zł
Estymacja:
1 100 -
1 300 zł
1 200 zł
A-239-2017
89

The Krasnals

Monachium. Munich. Avner. Eric Bana, z cyklu Jews, 2016

olej/papier, 50 x 50 cm
sygn. i opisany na odwrociu: JEWS / AVNER/ERIC BANA/MUNICH/2016/ The Krasnals

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
3 000 zł
B-50-2017-2
90

The Krasnals

Los utracony. Fateless. Köves Gyuri. Marcell Nagy z cyklu Jews, 2016

olej/papier, 50 x 50 cm
sygn. i opisany na odwrociu: Jews/”Köves Gyuri/ Marcell Nagy/ Fateless”/2016/ The Krasnals

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
3 000 zł
B-50-2017-3
91

Boss, 2015

serigrafia/papier, 30,3 x 30,1 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „BOSS” / serigrafia 8/21 (2/5) / Teodor Durski 2015 r.

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
600 zł
B-42-2017-9
92

Pacanowska Felicja

Kompozycja

technika własna/papier, 10,4 x 5,2 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 15/20 / F. Pacanowska

Cena wywoławcza:
250 zł
Estymacja:
350 -
500 zł
250 zł
B-42-2017-3
93

Pacanowska Felicja

Portret, 1954.

akwatinta/papier, 8,8 x 7 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska
opisany na odwrociu: 1954 aquatinte

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
600 zł
B-42-2017-4
94

Pacanowska Felicja

Portret, 1954

akwatinta/papier, 8,8 x 6,8 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
600 zł
B-42-2017-4
95

Pacanowska Felicja

Kompozycja, 1966

akwaforta, akwatinta, /papier, 8,9 x 6,8 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska
opisany na odwrociu: akf., aquat. / 1966

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
600 zł
B-42-2017-5
96

Tepler Samuel

Martwa natura we wnętrzu

litografia barwna/papier, 49,5 x 57 cm
sygn. i opisany p.d.: S. Tepler, l.d.: 235/275

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 100 -
1 300 zł
900 zł
B-57-2016
97

Kisling Mojżesz Moise

Kwiaty w szklanym wazonie

litografia barwna/papier, 47,5 x 55 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling
przy dolnej krawędzi p.d. pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz sygn. ołówkiem: Jean Kisling, l.d. numer ołówkiem: 137/150

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
1 200 zł
A-260-2017
98

Kisling Mojżesz Moise

Mimozy w wazonie

litografia barwna/papier, 44,5 x 55 cm
sygn. na płycie p.g.: Kisling/1952
przy dolnej krawędzi p.d. pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz sygn. ołówkiem: Jean Kisling, l.d. numer ołówkiem: XLI/L

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 300 -
1 700 zł
1 000 zł
A-261-2017
99

Upiorna melodia, 2014

akwaforta, sucha igła, miękki werniks/papier, 34,5 x 50 cm (odcisk płyty)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 30/100 /UPIORNA MELODIA /KACPER BOŻEK XIV/XXI

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
900 -
1 200 zł
650 zł
A-238-2017
100

Młody wilk, 2006

serigrafia/papier, 29,5 x 29,8 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Młody wilk” / serigrafia 5/20 (5/10) / Teodor Durski 2006

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
600 zł
B-42-2017-7
101

Płóciennik Henryk

W galerii, 2009.

linoryt, monotypia/papier, 47 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „W Galerii” 1/1 /linoryt + monotypia 2009./(AP) /Henryk Płóciennik.

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
B-016-2017
102

Terlecki Grzegorz

E-13-12, 2012

technika graficzna/papier, 26,5 x 18 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: E-13-12/3/20/DD./G. TERLECKI 2012

Cena wywoławcza:
700 zł
Estymacja:
1 000 -
1 400 zł
A-147-2017
103

Dmitruk Jerzy

Z cyklu Siewca urodzaju: Bagaż podręczny niezbędny w podróży przez ocean dzieciństwa, 2015

akwaforta, akwatinta/papier, 14,8 x 9,9 cm (odcisk płyty)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Bagaż podręczny niezbędny w podróży/ przez ocean dzieciństwa” z cyklu Siewca urodzaju/e.a. /Jerzy Dmitriuk 2015

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
450 -
600 zł
B-42-2017-2
104

Meissner Andrzej

Kompozycja abstrakcyjna III

olej/płyta, 47 x 30 cm
sygn. na odwrociu: A. MEISSNER

Praca z lat pięćdziesiątych, kiedy artysta eksplorował malarstwo informel. Niedługo później artysta wyjechał do Francji i zajął się rzeźbą, zostawiając po sobie bardzo ciekawe bardzo ciekawe efekty artystycznych poszukiwań.

Cena wywoławcza:
3 400 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
3 000 zł
A-212-2017
105

Meissner Andrzej

Kompozycja abstrakcyjna IV

olej/płyta, 49 x 28 cm

Cena wywoławcza:
3 400 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-213-2017
106

Umiarkowany entuzjazm, 2016

akwaforta, akwatinta, sucha igła/akryl; 49 x 54 cm (odcisk płyty)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 6/100 / UMIARKOWANY ENTUZJAZM /KACPER BOŻEK XVI /XXI

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
900 -
1 200 zł
700 zł
A-237-2017
107

Spychalska-Płużańska Małgorzata

Słońce

kolaż/papier, 26,5 x 13,5 cm w świetle passe-partout
ilustracja do książki: R.M. Groński, Wierszyki meteoro-nie-logiczne, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1981, s.nlb. 7.
praca pochodzi od artystki

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
400 -
600 zł
A-204-2017
108

Projekt okładki książki R.M. Grońskiego Wierszyki meteoro-nie-logiczne

praca pochodzi od artystki