Ordyńska-Morawska Stefania

Port-Vendres.

olej/płótno, 65,5 x 34 cm
sygn. p.d. St. Ordyńska
na krosnach tytuł: PORT-VENDRES
na odwrociu naklejona kartka z życiorysem autorki

Cena wywoławcza:
10 000 zł
Estymacja:
14 000 -
17 000 zł
9 000 zł
A-219-2015

Mendoly Grzegorz

Pejzaż z Wenecji

olej/płótno, 70 x 70 cm
sygn. p.g.: G. Mendoly

Cena wywoławcza:
4 200 zł
Estymacja:
4 500 -
5 000 zł
A-060-2017

Tomkiewicz-Woyneko Stanisław

Dziewczyna z kwiatami, 1883

olej/płótno dublowane, 60 x 74 cm
sygn. p.d.: St.Tomkiewicz / Monachium 1883

Cena wywoławcza:
16 500 zł
Estymacja:
20 000 -
25 000 zł
A-107-2017

Terlikowski Włodzimierz

Kwiaty w wazonie, 1929

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygn. i dat. l.g.: Terlikowski/1929, l.d.: W. Terlikowski/1929

Cena wywoławcza:
12 500 zł
Estymacja:
14 000 -
16 000 zł
12 500 zł
B-25-2017-2

Hofman Wlastimil

Anielska muzyka, 1923

olej/tektura, 47 x 67,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1923

na odwrociu nalepka wypełniona czarnym atramentem: 1450 ZYGFRYD REIZES/SALON SZTUKI/Lwów 3-go Maja 11 a./Nr 197 / Autor Hofman W. / Tytuł dzieła / Cena sprzedaży / Rodzaj ol.

Cena wywoławcza:
28 000 zł
Estymacja:
30 000 -
35 000 zł
29 000 zł
A-120-2017

Wejchert (Wejhert, Weyhert, Weychert) Witold

Myśliwy, 1898

olej/tektura, 27 x 22 cm
sygn. l.d.: W. Wejchert/98

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Estymacja:
7 000 -
8 000 zł
A-102-2017

Zygmuntowicz Ignacy (Wasilewski Czesław)

Wyjazd na polowanie

olej/płótno naklejone na tekturę, 51,5 x 80 cm
sygn. p.d.: I. Zygmuntowicz

Cena wywoławcza:
11 000 zł
Estymacja:
13 000 -
15 000 zł
9 500 zł
A-059-2017

Terlikowski Włodzimierz

Wieża Filipa Pięknego w Awinionie

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygn. p.d.: 192(1?)/W. Terlikowski

Cena wywoławcza:
19 000 zł
Estymacja:
22 000 -
25 000 zł
A-237-2015

Malarz nierozpoznany, dwudziestolecie międzywojenne

Martwa natura z rybami na owalnym talerzu, miedzianym dzbankiem oraz warzywami na białej draperii, przed 1936

olej/płótno, 74 x 60 cm
sygn. p.g.: M

Prezentowane dzieło ma niezwykle ciekawą historię. Zostało ofiarowane matce obecnej właścicielki jako prezent z okazji ślubu w roku 1936. Ofiarodawcą był świadek pana młodego, o nieznanym nazwisku, który był, wedle przekazu rodzinnego, adiutantem Józefa Piłsudskiego.

Niestety autora sygnowanej monogramem martwej natury dotąd nie udało się ustalić. Tematyka pracy, jej tonacja kolorystyczna oraz nastrojowość skłaniają ku przypuszczeniu, że malarz wywodził się ze środowiska artystów żydowskich. Niemniej pod uwagę trzeba wziąć jeszcze jeden krąg twórców – pracownię Tadeusza Pruszkowskiego. Warsztatowa wirtuozeria, ogromna kultura malarska i indywidualna maniera, jaką wykazał się autor – świadczą o tym, że mamy do czynienia z pracą nieprzeciętnie zdolnego, doskonale wykształconego artysty.  Określenie atrybucji wymaga dalszych badań. Zdaje się niemniej, że pozostaje to jedynie kwestią czasu.

Cena wywoławcza:
16 500 zł
Estymacja:
18 000 -
20 000 zł
A-086-2017

Greuze Jean-Baptiste ?

Główka dziewczyny z obrazu „Poranna modlitwa”, 4. ćw. XVIII w.

olej/płótno dublowane, 45 x 37 cm
na odwrociu na krośnie papierowa naklejka z napisem piórem: Tulczyn // № 13

Obecność naklejki, badania porównawcze i fizyczne prowadzą do przekonania o pochodzeniu obrazu z pracowni artysty. Jednak niedostępność materiałów źródłowych każe nam postawić przy bezpośrednim autorstwie niewielki znak zapytania.
Przeprowadzenie dalszych badań powinno dokładniej wyjaśnić pochodzenie obrazu i potwierdzić autorstwo Jeana Baptiste’a Greuze'a.

Scena rodzajowa Greuze'a Poranna modlitwa (La Prière du matin), datowana jest na lata ok. 1775 – 1780. Przedstawia młodą, rudowłosą dziewczynę, z niebieską wstążką w warkoczu, w koszuli i czarnym szalu, klęczącą przy łóżku, ze złożonymi rękoma i wzrokiem skierowanym ku górze. Odnotowana została po raz pierwszy na aukcji Duclos-Dufresnoy w 1795 roku. Zapewne popularność tematu spowodowała, że sam autor powtarzał kompozycję zarówno w wersji pełnopostaciowej, jak i samą główkę, która zapewne zainspirowała go do podjęcia tematu têtes d’expression w twórczości od lat 1780-tych.

Pełnopostaciowa wersja została zaadaptowana także do aktualnych celów politycznych – nie zmieniając twarzy modelki, usunięto wyposażenie mieszczańskiego wnętrza, a dodano jej krucyfiks, francuską koronę, bogatsze łóżko oraz granatową, aksamitną kotarę haftowaną w złote lilie Bourbonów, by symbolizowała uwięzioną w Temple Marię Teresę, córkę Ludwika XVI i Marii Antoniny (późniejszą ks. Angouleme). Obraz uważany za dzieło pracowni Greuze’a zapewne pochodzi z czasów Rewolucji.

Obraz pochodzi z jednej z najsłynniejszych rezydencji magnackich I Rzeczpospolitej. Tulczyn na swoją siedzibę obrał Stanisław Szczęsny Potocki (1751 – 1805). Dysponując ogromnym majątkiem, przyszły niechlubny marszałek konfederacji targowickiej, w roku 1775 rozpoczął budowę okazałej rezydencji: główny korpus miał 68 m długości, a każde ze skrzydeł bocznych ok. 80 m. Kiedy w  1805 roku w wieku 53 lat zmarł Szczęsny Potocki, świetność Tulczyna zakończyła się, zaś słynna kolekcja uległa rozproszeniu.

W Centralnym Państwowym Archiwum Historycznym Ukrainy w Kijowie w fondzie dokumentów Potockich z Tulczyna znajduje się dokument z roku 1793 – inwentarz obrazów, napisany ręką Stanisława Szczęsnego Potockiego i składający się z dwóch części – Tableaux originaux de notre cabinet (zawierający 69 pozycji) oraz spis kopii, wykonanych przez malarzy polskich: Tokarskiego, Albertrandiego i Lohrmana (zawierający 71 pozycji).

W spisie obrazów oryginalnych tym samym atramentem i ręką Szczęsnego skreślone są pozycje 5 (Bitwa pod Zborowem), 13 (mała scena bitewna), 16 (mała scena bitewna starodawna) i 20 (widok), jako znajdujące się u księcia Józefa.

Przy większości obrazów na obu listach widnieją adnotacje o ich obecności innym charakterem pisma i atramentem. Można przypuszczać, że Główka Greuze’a trafiła do kolekcji tulczyńskiej dopiero po roku 1793, prawdopodobnie w 1795 roku, po powrocie Potockiego z Zofią do majątku i otrzymała numer po wykreślonym obiekcie w inwentarzu obrazów oryginalnych. Musiała być zatem kupiona jako dzieło oryginalne Greuze’a, a nie dzieło warsztatu bądź kopisty.

W sposobie ukazania twarzy, widać charakterystyczne dla innych wersji Porannej modlitwy niedoskonałości w ukazaniu nosa postaci w ujęciu od dołu. W porównaniu z innymi znanymi Modlitwami, twarz najbardziej zbliżona jest do twarzy z wersji pełnopostaciowych, z Połtawy i z Berlina (gdzie modelka ma bardziej wzniesione oczy). Obraz z Tulczyna, podobnie jak wersja monarchistyczna, ma dodany element stroju – tzw. Maria Teresa w Temples ma dodatkową falbankę przy szalu, a obraz Potockich – ozdoby z pereł. Można się zatem zastanawiać, czy także w tym przypadku nie mamy do czynienia z główką, symbolizującą uwięzioną członkinię dynastii Bourbonów.

Nie wiadomo, kiedy i przez kogo obraz został kupiony – czy jednocześnie z Dziewczyną czytającą list przez Szczęsnego w pracowni Greuze’a (zauważmy, że tego płótna też nie ma w spisie z 1793 roku), czy może przez Zofię Wittową podczas jej pobytu w Paryżu w l. 80-tych, czy też np. przez Józefinę Amalię, Szczęsnego czy Zofię w Petersburgu, gdzie Greuze cieszył się ogromną popularnością wśród arystokracji rosyjskiej. Mógł też trafić do Tulczyna poprzez przebywających tam emigrantów francuskich (było ich tam 7, włączając książąt Choiseula i Polignaca).

Można także spekulować o jego dalszych losach – najprawdopodobniej trafił z Tulczyna do zbiorów Bolesława Potockiego w Peczarze, a stamtąd do Krakowa do Pałacu Potockich na Rynku 20 róg Brackiej. We wspomnieniach Krzysztofa Morawskiego wymieniona jest, znajdująca się w krakowskim salonie Franciszka Salezego Potockiego z Peczary (1877-1949) główka dziewczyny Greuze’a – trudno raczej byłoby nazwać główką Czytającą list, obraz dużych rozmiarów, a ze wspomnień Wacława Lednickiego wiadomo, że w salonie tym wisiały obrazy Greuze’a, więc Czytająca list nie była jedynym Greuze’m (choć M. Wallis wymienia tylko ją, jako studium dziewczyny w spisie malarstwa obcego w zbiorach polskich w Historii Sztuki z 1934 roku). Do pełnego udokumentowania proweniencji Główki potrzebne są jednak dalsze badania (poszukiwania późniejszych inwentarzy i innych zdjęć salonu pałacu Potockich w Krakowie).

Nota wg opracowania Agnieszki Pospiszil.

Cena wywoławcza:
170 000 zł
Estymacja:
180 000 -
220 000 zł
A-084-2017

Łotocki Kazimierz

Bodiak na Wulce we Lwowie, 1934

olej/tektura; 20,5 x 28 cm
sygn. l.d.: K. ŁOTOCKI
na odwrociu nalepka TPSP we Lwowie z nazwiskiem autora, tytułem dzieła, datą powstania, ceną oraz numerem ewidencyjnym: 1678.

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Estymacja:
5 000 -
7 000 zł
5 500 zł
A-123-2017

Korecki Wiktor

Pejzaż zimowy z chatą nad strumieniem

olej/tektura, 32 x 48 cm
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI.

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Estymacja:
6 000 -
7 000 zł
A-058-2017

Wankie Władysław

Rybaczki na brzegu morza – Ostrygarki

olej/płótno, 66 x 100,5 cm
sygn. l.d.: Władysław Wankie

Ewa Micke-Broniarek: „Na przełomie 1893/94 Wankie postanowił odwiedzić ojczyznę przodków – po pobycie w Holandii, dłuższy czas spędził również w Bretanii, w rybackiej osadzie Cancale nad zatoką Mont-St-Michel. Wrażenia z tej podróży stały się inspiracją odrębnego nurtu jego twórczości, w którym głównym motywem są płaskie, piaszczyste plaże ożywione obecnością kobiet w bretońskich strojach, najczęściej zajętych zbieraniem ostryg lub małży w przybrzeżnej wodzie, pomagających przy rozładunku łodzi powracających z połowu. Obrazy bretońskie Wankiego, pozbawione realistycznej dosłowności jego wcześniejszych prac, zwracają uwagę bogactwem efektów kolorystycznych i świetlnych, specyficznym sposobem kadrowania sugerującym przypadkowość ujęcia prezentowanego motywu, a także nieuchwytnym nastrojem ciszy i skupienia, podkreślającym harmonijny związek człowieka ze światem natury” (http://culture.pl/pl/tworca/wladyslaw-wankie).

Cena wywoławcza:
39 000 zł
Estymacja:
45 000 -
55 000 zł
A-055-2017

Trzeszczkowski Antoni

Przy studni

olej/płótno naklejone na tekturę, 42,5 x 62,5 cm
sygn. p.d.: Trzeszczkowski

Cena wywoławcza:
4 800 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
4 000 zł
B-022-2017-2

Sawilski Wojciech

Skrzypek, przed 1939

olej/płótno dublowane, 142 x 73 cm
proweniencja: zbiory rodzinne

Skrzypek to obraz, który artysta stworzył z myślą o wystawie stowarzyszenia Blok, która była prezentowana w roku 1939 w Londynie oraz Sztokholmie. Dzieło jednak przypadło do gustu żonie artysty, która zdecydowała, że obraz pozostanie w zbiorach rodzinnych. Na wystawę wysłano trzy inne prace. Z powodu wybuchu wojny nie powróciły już do kraju.
Niemal cały dorobek twórczy z okresu międzywojnia został utracony podczas Powstania Warszawskiego. Obrazy Sawilskiego, jakie znajdują się obecnie w zbiorach muzealnych oraz prywatnych pochodzą z okresu powojennego. Oferowane dzieło jest jedną z kilku zaledwie prac, które zdołano ocalić. Wszystkie pozostałe dzieła znajdują się w zbiorach rodzinnych. Skrzypka, który powstał z myślą o międzynarodowej wystawie, należy zatem uznać za jedyną sztandarową pracę Wojciecha Sawilskiego, jaka zachowała się do dzisiejszego dnia.

Cena wywoławcza:
59 000 zł
Estymacja:
65 000 -
70 000 zł
A-057-2017

Wastkowski Franciszek

Zagroda zimą, 1897

olej/płótno naklejone na tekturę, 14 x 21 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: Wastkowski/1897

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
A-050-2017

Żurawski Stanisław

Pejzaż tatrzański

olej/tektura, 34,5 x 50 cm
sygn. p.d.: St. Żurawski

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
A-101-2017

Karpiński Alfons

Martwa natura z owocami na fajansowym talerzu, l. 1930-te

olej na tekturze, 35 x 49 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński.

Cena wywoławcza:
16 000 zł
Estymacja:
18 000 -
20 000 zł
15 500 zł
B-25-2017-1

Mandelbaum Efreim

Żółte irysy w glinianym wazonie

olej/płótno, 51 x 61 cm
sygn. l.d.: Mandel

Cena wywoławcza:
9 000 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
A-081-2017

Hofman Wlastimil

Chronos, 1941

olej/sklejka, 34 x 47 cm
sygn. przy prawej krawędzi: Wlastimil Hofman 1941/Tel Aviv
na odwrociu autorski napis: Czas jest panem tego świata/Czas jest panem bólu duszy/Czegoż srogi czas nie skruszy/Nad grobami gdy przelata/Książę Niezłomny/Jul. Słowackiego; poniżej: Naczelnemu Wodzowi, Generałowi Broni/Władysławowi Sikorskiemu/w hołdzie Wlastimil Hofman/24/XII 1941/Jerozolima; u góry napis ołówkiem: Chronos

Po agresji ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 roku rozpoczęła się trwająca do 1946 roku wojenna tułaczka Hofmanów. Przez Wołyń i Stambuł artysta wraz z żoną dotarł do Jerozolimy, dalej zaś do Jaffy. Stąd też spotyka się prace Hofmana, na których obok sygnatury znajdujemy nazwę: Jerozolima, Jaffa, Tel Aviv. Są to często pejzaże, widoki miejsc świętych, portrety, a także sceny symboliczne. Oferowane dzieło, zajmuje pośród nich miejsce szczególe. Autoportret malarza z Chronosem, dla którego tło stanowi wojenna pożoga, został stworzony jako osobisty hołd dla generała Władysława Sikorskiego. Przejmującą nostalgią kompozycję artysta opatrzył na odwrociu fragmentem utworu Juliusza Słowackiego oraz dedykacją potęgując jego dramatyczny wyraz.

Cena wywoławcza:
26 500 zł
Estymacja:
28 000 -
32 000 zł
28 000 zł
B-026-2017

Monasterski (Manasterski) Stefan, XX w.

Scena historyczna, 1912

akwarela, gwasz/papier, 48 x 65,5 cm
sygn. p.d.: STEFAN MONASTERSKI/SZAROGRÓD 1912
na odwrociu oświadczenie konserwatora

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
B-022-2017-5

Konarski Jan

Jeździec na drodze

olej/deska, 17,5 x 8,5 cm
sygn. l.d.: J. Konarski

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
5 000 -
6 000 zł
B-2-1-01-06-2017

Hofman Wlastimil

Piłkarze, 1935

olej/płótno, 85 x 100 cm
sygn. l.d.: Kochanemu Panu D. Adamowi Obrubańskiemu na pamiątkę/Wlastimil Hofman 1935
na odwrociu fragment nalepki Instytutu Propagandy Sztuki

„Pierwszy raz poszedłem na stadion Wisły w Krakowie już w 1925 roku razem z żoną i od razu połknąłem haczyk. (…) Przez dwa lata malowałem obraz jedenastki i portrety zawodnikom i co niedzielę chodziłem na mecz piłki nożnej. Odkryłem, że ludzie na stadionie stają się prawdziwsi niż w biurach czy na ulicy. Są szczersi, pełni entuzjazmu.” – mówił o swojej pasji, jaką była piłka nożna, Wlastimil Hofman (cyt. za. Bogusław Czajkowski, Portret z pamięci, Warszawa 1972). Artysta nie tylko był zagorzałym kibicem krakowskiej Wisły, ale także przyjaźnił się z piłkarzami. Stąd od około 1925 roku zaczęły powstawać obrazy o tematyce sportowej, na których niejednokrotnie przedstawiony został Henryk Reyman. W roku 1927 powstało monumentalne dzieło Hofmana – obraz o niemal 5-metrowej długości, przestawiający całą drużynę pod skrzydłami uskrzydlonej muzy (obecnie w zbiorach Muzeum Sportu).

Adam Obrubański (1892 – 1940), któremu zostało dedykowane oferowane dzieło, był piłkarzem (napastnikiem), sędzią międzynarodowym, trenerem, dziennikarzem, porucznikiem piechoty Wojska Polskiego. Zginął w Katyniu.

Na obrazie prawdopodobnie został przedstawiony (w koszulce Wisły) piłkarz Stefan Reyman (1898-1941), brat piłkarzy Wisły Henryka i Jana.

Cena wywoławcza:
42 000 zł
Estymacja:
50 000 -
60 000 zł
40 000 zł
A-142-2016

Trzeszczkowski Antoni

Bitwa pod Somosierrą, 1977

olej/płótno, 52,5 x 85 cm
na odwrociu oświadczenie: Niniejszym stwierdzam, że jest to/niedokończona praca mojego męża/Antoniego Trzeszczkowskiego, zmarłego/29.VI. 1977 r. Lubomiła Trzeszczkowska
proweniencja: kolekcja rodzinna
Wedle przekazu rodziny jest to ostatnia praca artysty.

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
A-022-2017-1

Malarz nierozpoznany, XIX w.

Grenadier à cheval 1745, 1886

olej/deska, 35 x 26,5 cm
sygn. i dat. p.d.: LM 86
na odwrociu fragment papierowej nalepki producenta podobrazia

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
4 500 zł
A-080-2017

Brandt Józef

Rysunek dwustronny – Wóz zaprzężony w konie/Szkic architektury

ołówek/papier, 20,5 x 27 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
2 500 zł
B-1-1-01-06-2017
Rysunek

Kwiatkowski Teofil

Widok z okolic Awinionu.

akwarela/papier, 9,5 x 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: T.K., p.d. napis: Avignon
na odwrociu napis czarnym atramentem: par Teophile Kwiatkowski

Cena wywoławcza:
7 800 zł
Estymacja:
8 500 -
9 500 zł
a-237-2015

Weinbaum Abraham

Bulwar Saint Michel, 1930

gwasz/papier, 41 x 55,5 cm
sygn. p.d.: A. Wenbaum Paris 1930/Bd St. Michel

Cena wywoławcza:
6 500 zł
Estymacja:
9 000 -
11 000 zł
6 500 zł
a-182-2015

Chmieliński Władysław

Kamienne Schodki na Starym Mieście w Warszawie, przed 1939

akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 24 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
na odwrociu dedykacja z 1947 r. oraz pieczęć Obrazy – kupno i sprzedaż/Antoni Parkot, W-wa, Al. Jerozolimskie 27

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
A-051-2017

Berlewi Henryk

Akt, 1922

litografia barwna, 62 x 50,5 cm, sygn. p.d. H. BERLEWI 1922
Opis dodatkowy: Na odwrociu owalna pieczęć z napisem: ATELIER BERLEWI,
w otoku: Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN VERSAILLES

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 200 -
3 500 zł
3 500 zł
B-011-2017

Kisling Mojżesz Moise

La Place de Furstemberg 1951

litografia barwna/papier, 53,5 x 42,5 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling, poniżej pieczęć owalna ATELIER KISLING z numerem IX/LXX

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-078-2017

Kisling Mojżesz Moise

Ryby (Les Poissons)

litografia barwna/papier, 42,5 x 53,5 cm

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-079-2017

Kossak Karol

Start, 1964

ołówek/papier, 23,1 x 32,4 cm
sygn. i datowany ołówkiem p.d.: KKossak/64
przy dolnej krawędzi tytuł ołówkiem: „START”
Na odwrociu p.d. numer ołówkiem: 334.; powyżej ołówkiem: Ze zbiorów własnych / Teresa Kossak / 8.XII. 2015

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
1 800 -
2 200 zł
1 500 zł
A-107-2016-8
Rysunek

Kossak Karol

Konie w zaprzęgu

akwarela na szkicu ołówkowym/papier; 29,7 x 41,8 cm
sygn. akwarelą p.d.: KKOSSAK
na odwrociu szkice: dwa konie w chomątach i zarys sylwetki konia oraz p.d. numer ołówkiem: 608.
na odwrociu p.d. ołówkiem: Ze zbiorów własnych / Teresa Kossak / 8.XII. 2014

Cena wywoławcza:
1 700 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-107-2016-5
Rysunek

Goldberg Chaim

Nosiwoda

miedzioryt/papier ryżowy, 23,8 x 17,8 cm
sygn. p.d.: Chaim Goldberg, l.d.: A.P.

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-117-2017

Goldberg Chaim

Ojciec i syn

miedzioryt /papier, 29,2 x 36,8 cm
I.d. napis ołówkiem: Chaim Goldberg

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 400 -
1 600 zł
A-118-2017

proj. Zygmunt Otto, wyk. Mennica Państwowa

Srebrny medal dla Stanisława Jackowskiego, nagroda TZSP w Warszawie, 1926

srebro pr 950, śr. 50 mm, 60 g
sygn.: próba: Ag 0,950, herb Kościesza – znak mennicy warszawskiej
w futerale skórzanym z tłoczonym napisem: Mennica Państwowa w Warszawie
Awers: Tarcza z wygrawerowaną datą 1926 i nazwiskiem STANISŁAW JACKOWSKI, wkoło TOW. ZACHĘTY SZTVK PIĘKNYCH WARSZAWA.
Rewers: Apollo z lwem, poniżej napis ARTIBVS.

Stanisław Jackowski (1887-1951) – uczeń Konstantego Laszczki, absolwent krakowskiej ASP oraz Académie Colarossi w Paryżu. Jeden z najbardziej znanych rzeźbiarzy warszawskich okresu dwudziestolecia międzywojennego. Najbardziej znaną rzeźbą Jackowskiego jest Tancerka z Parku Skaryszewskiego, odsłonięta w roku 1927. Artysta debiutował w roku 1911 w  Société Nationale des Beaux-Arts w Paryżu. W warszawskim TZSP, którego był członkiem od 1915 roku wystawiał w latach 1912-1921 oraz 1925-1938. Oferowany medal Stanisław Jackowski otrzymał w roku 1926 za rzeźbę Młodość.

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
2 800 zł
A-100-2017
Varia

Zegar ścienny z kalendarzem, Paul Lindenmann, Hannover, XIX/XX w.

obudowa – drewno, mechanizm – mosiądz, 110 x 38 x 20 cm
Zegar z kalendarzem patentu braci Wilde z Willingen. Mechanizm umieszczony na przedniej płycie obudowy pokazuje miesiące, dni tygodnia oraz datę (na materiałowej wstążce).
Rzadko spotykany mechanizm. Zegar sprawny.

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
9 500 -
11 000 zł
8 000 zł
A-110-2017
Varia

Zegar stołowy, zegarmistrz Eardley Norton (1740-1794), Anglia, ok. 1760.

mosiądz, metale, drewno, szkło, 46,5 x 28 x 15,5 cm

Eardley Norton (1740-1794) - bardzo znany zegarmistrz czynny w Londynie. W 1762 roku został członkiem cechu zegarmistrzów.

Posiadał warsztat przy ul. 49 St. John. W 1771 roku uzyskał patent na jeden ze swoich mechanizmów.

Wykonywał zegary o różnym stopniu komplikacji, od kieszonkowych, przez stołowe, aż po stojące i morskie chronometry. Specjalizował się także w zegarach muzycznych i astronomicznych.

Wykonał kolekcję zegarów da króla Jerzego III,  w tym bardzo znany zegar astronomiczny z czterema cyferblatami, przechowywany w Buckingham Palace.  Wykonał także zegar muzyczny dla carycy Katarzyny. Sporo zegarów z jego warsztatu eksportowano.

Po jego śmierci warsztat prowadzili dwaj zegarmistrzowie pod marką „Gravell&Tolkien” (1794-1820).

Cena wywoławcza:
29 000 zł
Estymacja:
32 000 -
35 000 zł
a-163-2014
Varia

Bernewitz Carl Hans

Mól książkowy, ok. 1917 r.

brąz patynowany, podstawa kamienna, wys. całkowita 50,5 cm, wys. figury: 37 cm
sygn. na cokole: Bernewitz fec.
sygn. odlewni: Akt-Ges.v.H. Gludenbeck Berlin
wybity numer odlewu: N 770
na cokole tabliczka z dedykacją: Swojemu Przewodniczącemu/Budowniczemu siły Partii/Edwardowi Osóbce-Morawskiemu/w dniu Imienin/Centralny Komitet Wykonawczy/Polskiej Partii Socjalistycznej/ Warszawa, 13.10.1945 r.
stan zachowania: brak harcapu

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
10 000 -
12 000 zł
A-006-2017
Rzeźba

Wenus z Milo, Bracia Łopieńscy, przed 1939

brąz/odlew, wys. 48 cm
bity numer: 322, wewnątrz napis: Wenus
stan zachowania: uzupełnienie na plecach
proweniencja: własność firmy Bracia Łopieńscy do roku 1950, obecnie – zbiory rodzinne

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
11 000 -
13 000 zł
A-116-2017
Varia

Ryngraf z Matką Boską Częstochowską, Bracia Łopieńscy, dwudziestolecie międzywojenne

srebro pr. 3, 9 x 7,8 cm
cechowany: BrŁ, lira, próba srebra 3, waga: 37 g
proweniencja: zbiory rodzinne

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
A-115-2017
Varia

Zestaw do tytoniu w stylu art déco, proj. Tadeusz Łopieński, wyk. Bracia Łopieńscy, l. 1930-te XX w.

brąz/odlew, patynowanie, drewno, szkło, śr. tacy 29 cm, śr. popielniczki 11 cm, wys. kubka 7,5 cm, wys. podstawki do zapałek 10 cm
sygn. na każdym przedmiocie: BCIA ŁOPIEŃSCY/WARSZAWA
proweniencja: zbiory rodzinne
Zestaw do tytoniu w składzie: taca, popielniczka, kubek do papierosów, podstawka do zapałek.

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
2 500 zł
A-113-2017
Varia

Nóż do papieru ze stylizowaną głową lotnika, Bracia Łopieńscy, przed 1939

brąz/odlew, patynowanie, dł. 21 cm
sygn.: BR. ŁOPIEŃSCY, LR; numer bity: 707
proweniencja: zbiory rodzinne

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-114-0217
Varia

Taca z dedykacją dla płk Bronisława Orzanowskiego, Bracia Łopieńscy, przed 1927

Brąz/odlew, cyzelowanie, patynowanie; 6 x 44 x 32,5 cm
sygn.: BR. ŁOPIEŃSCY/WARSZAWA; w lustrze grawerowana dedykacja.

Dekoracyjna taca z motywem liści platanu. W lustrze dedykacja grawerowana: Drogiemu i Kochanemu / Panu Pułkownikowi Bronisławowi Orzanowskiemu / Korpus Oficerski / 21 pułku ułanów Nadwiślańskich / Równe 1/IX 1927 r. Obok grawerowane podpisy oficerów.
Tace i wazony dekorowane motywami liści dębu, klonu, czy platanu należą do najbardziej reprezentatywnych wyrobów Braci Łopieńskich. Wytwarzano je od początku XX wieku. Na szczególną wartość kolekcjonerską oferowanego przedmiotu ma nie tylko wartość artystyczna, lecz również umieszczona w lustrze dedykacja dla pułkownika Bronisława Orzanowskiego. W wytwórni Braci Łopieńskich dość często zamawiano wyroby dekoracyjne o charakterze pamiątek, z dedykacjami czy też inskrypcjami mającymi upamiętniać określone wydarzenia, czy też osoby. Niestety, większość z nich znamy jedynie z archiwalnych fotografii. Jedna z nielicznych – to oferowana taca.
Oferowana taca mogła zostać zamówiona przez Korpus Oficerski 21. Pułku ułanów Nadwiślańskich w roku 1927. Nie można jednak wykluczyć, iż ta  dość kosztowna, jak na owe czasy, pamiątka powstała wcześniej, na początku XX wieku. Dedykację natomiast naniesiono później.

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
9 000 zł
C-001-2017
Varia

Cukiernica, Emil Radke, 1830-1867

srebro/odlew, kucie, 9,4 x 14,5 x 9,5 cm; 677 g.
cechowana: Radke w owalu, półksiężyc z trzema gwiazdami, próba srebra 12

Cukiernica empirowa utrzymana w formie typowej dla złotnictwa warszawskiego 1. połowy XIX w. Skrzynkowa, prostokątna, o ściętych narożach, wsparta na czterech nóżkach w formie palmetek zakończonych lwimi łapami. Nakrywa z plakietą dekorowaną sceną dwóch puttów na delfinach. Na ścianie frontowej plakieta z palmetami i gryfami o kompozycji symetrycznej. Brzeg naczynia wykończony taśmą z wytłaczanym ormanemtem gałązki laurowej.

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
9 500 -
11 000 zł
8 500 zł
A-119-2017
Srebra i platery

Lustro, dwudziestolecie międzywojenne.

drewno, złocenia, 105 x 63 cm

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Estymacja:
6 000 -
7 000 zł
A-130-2015
Meble

Bawiące się dzieci, proj. Otto Thiem, wyk. Schwarzburger Werkst. für Porzellankunst

porcelana biała, szkliwiona, 21 x 25 x 15,5 cm
sygn. na podst.: O. Thiem, na spodzie wycisk w masie – sygnatura wytwórni

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
1 800 -
2 200 zł
A-147-2017
Porcelana

Szostak-Gąsienica Jan

Góralka na wietrze

intarsja /sklejka, 22 x 17 cm
sygn. p.d.: G. SZOSTAK K.
stan zachowania: spękania intarsji

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Estymacja:
3 800 -
4 500 zł
A-106-2017
Varia
50

Puchalik Stanisław

Wieża Babel, 1996

pastel/papier, 100 x 70 cm
sygn. p.d.: St. Puchalik/1996 r., opisany na odwrociu: St. Puchalik/WIEŻA BABEL/pastel/1996 r.
praca bez oprawy

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-085-2017
51

Fijałkowski Stanisław

10 X 2012,

serigrafia/papier, 100 × 70 cm
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 24/60 S. Fijałkowski

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
2 800 zł
B-5-035-2016
52

Bucki Krzysztof

Pod górę, 1974

olej/płótno, 54 x 65 cm
syg. p.d.: Krzysztof Bucki/1974
sygn. i opisany na odwrociu: KRZYSZTOF BUCKI / „POD GÓRĘ” ol 74 / 54 x 65

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
A-099-2017
53

Migishi Kotaro

Po zachodzie słońca, przed 1986

olej/płótno, 61 x 73 cm
sygn. p.d.: K. Migishi
na krosnach napis: Après le coucher du soleil oraz 2 nalepki:  1. firmy Art Transit 2. firmy ramiarskiej Michel Rosso Encadrements

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-052-2017
54

Mokwa Marian

Pejzaż zimowy ze strumieniem, ok. 1933-1935

akwarela/papier, 27 x 38,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Mokwa

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Estymacja:
5 000 -
6 000 zł
A-103-2017
55

Kunka Lech

Struktury skał (Złoty Potok), 1975

akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygn. i dat. u dołu: Złoty Potok/L. Kunka 75 r./wrzesień
na odwrociu nalepka ars aquae`76 z tytułem pracy oraz nazwiskiem autora; poniżej autorski opis pracy

Cena wywoławcza:
9 800 zł
Estymacja:
11 000 -
14 000 zł
B-020-2017-2
56

Gieraga Andrzej

Obraz z liniami, 2014.

akryl/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / OBRAZ Z LINIAMI / PŁYTA, AKRYL, 50 X 50 cm / 2014

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
9 500 -
11 000 zł
B-1-20-2017
57

Zieliński Krystyn

Metal II.

technika własna/metal, 39 x 34 cm
na odwrociu kartka z pieczęcią BWA i napisem czarnym atramentem: WYSTAWA W LUBLINIE /Krystyn Zieliński / Łódź/metal II

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
B-062-2016-9
Rzeźba
58

Zakrzewski Włodzimierz

Pejzaż z Paryża – Avenue de Villiers, 1966

olej/płótno, 35 x 50 cm
sygn. l.d.: W. ZAKRZEWSKI
opisany na odwrociu: W. ZAKRZEWSKI 1966/4 / 35 x 50 / PARIS / AV DE VILLIERS

Cena wywoławcza:
4 800 zł
Estymacja:
6 000 -
7 000 zł
B-022-2017-3
59

Panfil Józef

Martwa natura z miedzianą tacą

akryl/płótno, 41 x 33 cm
sygn. l.d.: PANFIL

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-093-2017
60

Narzyński Juliusz

Przyjaciel Freda, 1987

olej/płótno, 24 x 33 cm
sygn. śr.d.: Jul. Narzyński; sygn. i dat.
na odwrociu: Jul. Narzyński |1987 oraz papierowa naklejka z opisem i tytułem autorskim

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
A-094-2017
61

Meissner Andrzej

Kompozycja abstrakcyjna I

olej/płyta, 17,5 x 12,5 cm
sygn. na odwrociu: A. MEISSNER

Praca z lat pięćdziesiątych, kiedy artysta eksplorował malarstwo informel.
Niedługo później artysta wyjechał do Francji i zajął się rzeźbą, zostawiając
po osbie bardzo ciekawe bardzo ciekawe efekty artystycznych poszukiwań.

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
2 500 zł
A-124-2017
62

Szpingier Zygmunt

Pejzaż południowy

gwasz/papier, 25 x 35 cm
sygn. p.d.: Z. Szpingier

Oferowany obraz jest zapewne dziełem, które powstało podczas podróży po Maroku, Algierze i Tunisie, którą artysta odbył w roku 1927.

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-105-2017
63

Narzyński Juliusz

Pomieszanie pojęć, 1999

akryl, gwasz/papier, 30 x 42 cm
sygn. l.d.: Jul. Narzyński
na odwrociu napis autorski: Juliusz Narzyński 1999/”Pomieszanie pojęć” akr. gwasz

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-095-2017
64

Hypertrichosis, 2012

serigrafia/papier, 60 x 60 cm
syg. i opisany przy dolnej krawędzi: „Hypertrichosis” (Lionel)/serigrafia 8/20 (3/5)/Teodor Durski 2012

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
B-020-2017-4
65

Meissner Andrzej

Kompozycja abstrakcyjna II

olej/płyta, 17,2 x 17,3 cm

po sobie bardzo ciekawe bardzo ciekawe efekty artystycznych poszukiwań.

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
2 500 zł
A-125-2017
66

Grupa Twożywo

Kineskopa, 2007.

olej/blacha, 50 x 50 cm
sygn. na odwrociu: Twożywo 2007 1/5
nakład: 5 sztuk

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Estymacja:
3 800 -
4 500 zł
A-008-2017
67

Stern Jonasz

Kompozycja, l. 1950-te.

monotypia/papier, 16,6 x 46,5 cm

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
3 200 zł
B-1-2017-5
68

Huculak Łukasz

Kopalnia szarości (Italia), 2005.

tempera/płótno, 40 x 80 cm
sygn. p.g.: Huculak 05
obraz wystawiany

Cena wywoławcza:
3 800 zł
Estymacja:
4 000 -
4 500 zł
A-36-2017
69

Podsadecki Kazimierz

Rozmowa dzbanków, 1959

tusz/papier, 27,5 x 40,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: PODSADECKI/ 26.4.959

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
B-022-2017-4
Rysunek
70

Dobkowski Jan

28.4.76., 1976

ołówek/papier, 31 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany p.d.: Jan Dobkowski 28.4.76.

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-092-2017
Rysunek
71

Dobkowski Jan

29.4.76., 1976

sygn. i opisany l.d.: Jan Dobkowski 29.4.76.

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-091-0217
Rysunek
72

Młodożeniec Jan

Dada 1916

gwasz/papier, 41,5 x 29,7 cm
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Cena wywoławcza:
4 600 zł
Estymacja:
5 000 -
6 000 zł
4 000 zł
B-1-2017-8
73

Grupa Twożywo

BHP, 2004.

szablon/papier, 33 x 33 cm
sygn. na odwrociu: twożywo 2004 25/80, numer: 64765

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 600 -
1 800 zł
1 500 zł
A-009-2017
74

Płóciennik Henryk

Ero I, 1971

linoryt/papier, 55 x 46 cm, (odcisk płyty: 36 x 30 cm)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Ero I” /Epr. dart. /linoryt 1971. /(AP) /Henryk Płóciennik

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
A-089-2017
75

Płóciennik Henryk

W galerii, 2009

linoryt, monotypia/papier, 47 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „W Galerii” 1/1 /linoryt + monotypia 2009./(AP) /Henryk Płóciennik.

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
B-016-2017
76

Kobieta w różowej sukience

gwasz/karton, 41,5 x 29,5 cm
proweniencja: ze spuścizny po artystce

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
2 000 zł
B-021-2017-2
77

Artymowska Zofia

Projekt tkaniny.

tempera/papier, 22,5 x 32,7 cm
sygn. śr.d.: Z. ARTYMOWSKA
na odwrociu numer ołówkiem: 10 087/6

Cena wywoławcza:
750 zł
Estymacja:
900 -
1 100 zł
B-020-2017-7
78

Jonscher Barbara

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz/karton, 30,5 x 27 cm

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-021-2017-1
79

Modzelewski Roman

Projekt tkaniny

gwasz, tusz, kredka/papier, 34 x 24,3 cm
sygn. l.d.: R. MODZELEWSKI
na odwrociu numery ołówkiem: 37386/19WSW, 100887

Cena wywoławcza:
700 zł
Estymacja:
900 -
1 100 zł
B-020-2017-6
80

Nowak Radosław

Okna, 2005

collage/papier, 49,5 x 69 cm w świetle oprawy
sygn. i opisany na odwrociu: „OKNA” COLLAGE R. NOWAK 2005

Cena wywoławcza: 3500

Estymacja: 4500-5500

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
A-112-2017
81

Garboliński Wiesław

Akt, 2003

offset/papier, 59,5 x 39 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Wiesław Garboliński/”Akt”/ 2003 r./21/100

Cena wywoławcza:
1 100 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
A-098-2017
82

Kucharski Janusz

Zasłona niebieska – Impulsy, 2017

akryl, karta żakardowa/tektura, 50 x 50 x 2 cm
sygn. p.d.: J. Kucharski 2017
sygn. i opisany na odwrociu: Janusz Kucharski/Praca z cyklu „Zasłony”/„Zasłona niebieska – Impulsy”/Technika własna/Akryl, karty żakardowe, tektura/2017

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 800 -
2 200 zł
A-109-2017
83

Grey płonie, 2007

serigrafia/papier, 70 x 65,5 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Grey płonie”/serigrafia 19/19 (1/1)/ Teodor Durski 2007

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
B-020-2017-3
84

Piotrowska Monika

Karykatura Olgi Jackowskiej – Kory, 2017

technika mieszana/papier, 42 x 29,5 cm
sygn. na odwrociu: MP 2017

Ilustracja do książki Jacka Grabowskiego "Sekrety Polaków wybitnych" (2016).

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
400 -
500 zł
A-083-2017-17
85

Piotrowska Monika

Karykatura Elżbiety Dzikowskiej, 2017

sygn. na odwrociu: MP 2017

Cena wywoławcza:
350 zł
Estymacja:
400 -
500 zł
A-083-2017-16
86

Zamecznik Wojciech

Plakat muzyczny Warszawska Jesień, 1963

offset/papier, 93 x 67 cm
sygn. i dat. l.sr.: WZ 63
Katalog wystawy "Warszawskie plakaty" (20.05.2017-10.06.2017), poz. kat. 20.

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
3 500 zł
A-075-2017-17
87

Lipiński Eryk

Plakat filmowy Skarb, 1949

offset/papier, 86 x 61 cm
sygn. i dat. l.d.: Eryk Lipiński – 49

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 200 -
3 800 zł
A-075-2017-24
88

Cieślewicz Roman

Plakat teatralny Dziady, 1967

offset/papier, 97 x 67 cm
sygn. p.d.: Cieślewicz 67
Roman Cieślewicz jest uważany za jednego z największych polskich grafików 2. połowy XX wieku. Jego twórczość wywarła znaczący wpływ na rozwój sztuki plakatu i grafiki. Prezentowana praca zalicza się do najwybitniejszych dzieł artysty. Ma także znaczącą wartość historyczną. Słynne „Dziady” w reżyserii Kazimierza Dejmka wystawiane w Teatrze Narodowym, zdjęte przez cenzurę, stały się zaczątkiem wydarzeń marcowych 1968 roku.

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
6 500 -
7 000 zł
A-075-2017-21
89

Świerzy Waldemar

Plakat: Miesiąc budowy Warszawy, 1953

offset/papier, 99 x 67 cm
sygn. l.d.: ŚWIERZY

Cena wywoławcza:
2 600 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
3 000 zł
A-075-2017-4
90

Zamecznik Wojciech

Plakat muzyczny Automne de Varsovie (Warszawska Jesień’62), 1962

offset/papier, 97,5 x 67 cm

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
2 800 zł
A-075-2017-16
91

Lipiński Eryk

Plakat filmowy Warszawska Syrena, 1956

offset/papier, 83 x 58,5 cm, sygn. l.d.: Eryk Lipinski 56
Katalog wystawy "Warszawskie plakaty" (20.05.2017-10.06.2017), poz. kat. 13.

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
700 -
900 zł
700 zł
A-075-2017-27
92

Sofa i dwa fotele w stylu Bauhaus, l. 1930-te XX w.

metal chromowany, tkanina współczesna
sofa: 191 x 81 x 41 cm, fotele: wys. 85 cm, wys. siedz. 40 cm

Cena wywoławcza:
18 000 zł
Estymacja:
20 000 -
25 000 zł
A-132-2016
Meble
93

Barek w stylu art déco, lata 1930-te

drewno politurowane, metal chromowany
wys. 60 cm
stan zachowania: niewielkie przetarcia politury

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
A-139-2016
Meble
94

Fotel w stylu art déco, Francja?, lata 1930-te

drewno fornirowane
wys. 85 cm, siedz. 48 cm

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
A-136-2016
Meble
95

Stolik w stylu biedermeier, poł. XIX w..

konstrukcja sosna, fornir z mahoniu piramidowego
wys. 65,5 cm, blat: 43 x 59 cm

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
a-226-2015
Meble
96

Para krzeseł w stylu biedermeier, poł. XIX w.

drewno politurowane, tapicerka współczesna
wys. 89 cm, siedz. 49 cm

Cena wywoławcza:
3 000 zł
Estymacja:
3 800 -
4 500 zł
A-138-2016
Meble
97

Stół w stylu art déco, Polska?, lata 1930-te

drewno fornirowane
wys. 75 cm, blat 80 x 80 cm

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
5 000 -
6 000 zł
A-144-2016
Meble
98

Cztery krzesła w stylu hepplewhite, Anglia, XVIII/XIX w.

wys. 90 cm, siedz. 47 cm

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-137-2016
Meble
99

Stół w stylu art deco rozkładany, Polska?, l. 1920-30-te

drewno fornirowane, 76 x 112 x 80 cm (złożony)
stan zachowania: niewielkie ubytki forniru

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
5 000 -
6 000 zł
A-131-2016
Meble
100

Cztery krzesła w stylu art déco, Francja?, lata 1930-te

drewno fornirowane
wys. 90 cm, siedz. 47 cm, głęb. 48 cm

Cena wywoławcza:
6 800 zł
Estymacja:
8 000 -
9 000 zł
6 500 zł
A-135-2016
Meble
101

Biurko w stylu art déco, l. 1930-te XX w.

drewno fornirowane
wys. 78 cm, blat 130 x 51 cm

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Estymacja:
7 000 -
8 000 zł
A-133-2016
Meble
102

Komódka barokowa, 2 poł. XVIII w.

dębina, okucia mosiężne, 60 x 52 x 35 cm

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
9 500 -
11 000 zł
A-126-2017
Meble
103

Serwantka art déco, Polska?, lata 1930-te

drewno fornirowane
161 x 113 x 45 cm

Cena wywoławcza:
6 500 zł
Estymacja:
7 500 -
8 500 zł
A-145-2016
Meble
104

Serwantka w typie biedermeier, k. XIX w.

drewno fornirowane, złocone, marmur
159 x 105 x 48 cm

Cena wywoławcza:
7 200 zł
Estymacja:
8 000 -
8 500 zł
A-134-2016
Meble