Vamparada, 2002_

akwaforta/papier, 54 x 79,5 cm

 sygn. i opisany u dołu: 80/100 VAMPARADA KACPER BOŻEK II/XXI

Cena wywoławcza:
700 zł
Estymacja:
1 000 -
1 200 zł
800 zł
C-001-2016

Lilianna, 2009

serigrafia/papier, 100 x 70 cm

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Lilianna”/ serigrafia 8/15 / ED/RS/ Teodor Durski 2009

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
1 200 zł
A-121-2016

Oberländer Marek

Postać, 1960

akwarela, pióro, tusz/papier, 100 x 70 cm

na odwrociu: nalepka DESA FOREIGN TRADE ENTERPRISE z opisem pracy, autorski opis pracy

wystawiany: Polskie Dzieło Plastyczne w XV lecie PRL, Warszawa, 1961

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
11 000 -
14 000 zł
B-067-2016

Ronowski Marek

Obraz świata, 2003

olej/płótno, 102 x 96 cm

sygn. p.d.: RONOWSKI 2003

publikowany w Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Marek_Ronowski

Cena wywoławcza:
7 800 zł
Estymacja:
10 000 -
12 000 zł
7 800 zł
A-148-2016

Dowgiałło Zbigniew M.

Świecące Miasto (Miasto XI), 1987

olej/płótno, 130 x 100 cm

sygn. p.d.: 1987 Zb. Dowgiałło

wystawiany: I Wystawa Pierwszej Ewolucyjnej Akademii Sztuki Ogólnoświatowej, Galeria Promocyjna, Warszawa, 1987

Cena wywoławcza:
6 500 zł
Estymacja:
8 000 -
10 000 zł
A-111-2016

Adamek Jakub

Reklama, 2008

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrociu: J. Adamek / „Reklama” 2008 r.
reprodukowany w katalogu wystawy: Junge Polnische Malerei-Kunst aus Schlesien, Munchen, Aachen, Leipzig, Dusseldorf, Berlin, 2008, s. 24.

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 200 -
4 500 zł
B-063-2016-5

Dziewałtowski-Gintowt Jan

Planeta, 1970

technika własna/deska, 81,5 x 52 cm

sygn. i opisany na odwrociu: Wystawa OKRĘGOWA 1970/Jubileuszowa/IX-1970/AUTOR: Jan Dziewałtowski-Gintowt/TYTUŁ: Planeta / TECHN.: mieszana / WYMIAR: 0,80 x 0,51 / DATA 31.I.1970

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
6 000 -
8 000 zł
4 500 zł
B-062-2016-11

Byrski Roman Stanisław

Kompozycja, 1962

olej/płótno, 61 x 53 cm

niesygn.

na odwrociu papierowa nalepka z napisem długopisem: Stanisław Byrski/ Kompozycja – olej/ data powst. – 1962 rok / wymiary – 53 x 61 cm

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Estymacja:
8 000 -
9 000 zł
B-062-2016-1

Gieraga Andrzej

Wertykalny XXIX, 2013

akryl/ płyta pilśniowa, 50 x 50 cm

sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / WERTYKALNY XXIX / PILŚNIOWA PŁYTA, AKRYL, 50 X 50 /  2013

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
10 000 -
12 000 zł
8 500 zł
B-4-45-2016

Modzelewski Roman

Ostatnia decyzja, 1986

technika własna/płótno, 34,5 x 46 cm

sygn. i dat. l.d.: ROMAN MODZELEWSKI 1986

na odwrociu nalepka z wystawy: W kręgu Strzemińskiego (Galeria Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski), 2014 r., papierowa nalepka z numerem: 18.

Cena wywoławcza:
17 000 zł
Estymacja:
20 000 -
22 000 zł
B-062-2016-7

Broll Urszula

Pe Zade – Kompozycja czerwona, 1966

olej/płótno, 135 x 55 cm
sygn. na odwrociu: URSZULA BROLL
wystawiany i reprodukowany w:
Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 65.

Cena wywoławcza:
13 000 zł
Estymacja:
15 000 -
18 000 zł
B-063-2016-1

Łapiński Tadeusz

Kompozycja, ok. 1965

technika własna/płótno, 90 x 60 cm

sygn. p.d.: T. ŁAPIŃSKI

Cena wywoławcza:
10 000 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
B-062-2016-5

Broll Urszula

Kompozycja_

akwarela, tusz/papier, 42,5 x 60 cm

pochodzenie: od artystki

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Estymacja:
6 000 -
8 000 zł
4 800 zł
A-124-2016

Fogtt Andrzej

Drzewo życia, 2003

olej/płótno, 60,5 x 81 cm

sygn. p.d.: 2003 Fogtt

Obraz reprodukowany w: Andrzej Fogtt, Warszawa 2011, s. 150.

Cena wywoławcza:
14 000 zł
Estymacja:
15 000 -
18 000 zł
A-114-2016

Fogtt Andrzej

Z cyklu Kuraszewo – Balanga w Zaborku, 2009

olej/płótno, 92 x 65 cm

sygn. p.d.: Fogtt 2009

na odwrociu napis autorski: Fogtt / Balanga / w Zaborku / 2009 / Z cyklu Kuraszewo

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
14 000 -
16 000 zł
12 000 zł
A-113-2016

Chamczyk Izabela

ZA KOLE, 2016

farba alkidowa/płótno, 14 x 12,5 cm

sygn. i opisany na odwrociu: ZAKOLE / I. Chamczyk / 2016

Cena wywoławcza:
750 zł
Estymacja:
900 -
1 200 zł
A-115-2016

Szancenbach Jan

Pejzaż nocny z Paryża (Pont Neuf i Pont des Arts), 1996

olej/płótno, 86 x 95 cm

sygn. p.d.: Szancenbach

na odwrociu napis autorski: JAN SZANCENBACH / PEJZAŻ NOCNY Z PARYŻA / (PONT NEUF I / PONT DES ARTS)/ 1996

Cena wywoławcza:
28 000 zł
Estymacja:
33 000 -
38 000 zł
A-109-2016

Wallis-Joniak Teresa

Nad rzeką w dole, 2015

olej/płótno, 60 x 80 cm

sygn. p.d.: T.Wallis-J. / 15

na odwrociu napis autorski: TERESA WALLIS-JONIAK / „NAD RZEKĄ W DOLE” / 60 X 80  2015

Cena wywoławcza:
7 000 zł
Estymacja:
9 000 -
12 000 zł
A-110-2016

Broll Urszula

Kompozycja czerwona, 1956-1957

olej/płótno, 49,5 x 59,5 cm
wystawiany i reprodukowany w: Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 52.

Cena wywoławcza:
7 000 zł
Estymacja:
9 000 -
11 000 zł
6 500 zł
B-063-2016-3

Landberg (Lan-Bar) Dawid

Kompozycja abstrakcyjna, 1972.

olej/płótno, 61 x 46 cm

sygn. l.d.: Lan-Bar

na odwrociu napis czarnym olejem: 72/1150

na krosnach pieczęć producenta podobrazia: HATOT REFLOCH

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-094-2016

Berlewi Henryk

Akt, 1922.

litografia barwna, 62 x 50,5 cm

sygn. p.d. H. BERLEWI 1922

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 500 -
4 000 zł
3 000 zł
A-123-2016

Broll Urszula

Martwa natura kubistyczna (brązowa), 1953-1954

olej/płótno, 45 x 37,5 cm
wystawiany i reprodukowany w:
Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 48.

Cena wywoławcza:
6 800 zł
Estymacja:
7 500 -
9 000 zł
B-063-2016-2

Kunka Lech

Kompozycja z kołami, 1970

olej/płyta, 115 x 92,5 cm

sygn. p.d.: L. Kunka 70 r.

Cena wywoławcza:
13 500 zł
Estymacja:
16 000 -
18 000 zł
B-062-2016-3

Łapiński Tadeusz

Kompozycja, 1965

sygn. p.d.: T. ŁAPIŃSKI

Cena wywoławcza:
10 000 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
B-062-2016-6

Utkin Bolesław

Kompozycja z kołem.

technika własna/pilśnia, 61 x 59,5 cm

sygn. l.d.: B. UTKIN

na odwrociu nalepka z wystawy: W kręgu Strzemińskiego (Galeria Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski), 2014 r.

Cena wywoławcza:
14 500 zł
Estymacja:
18 000 -
20 000 zł
B-15-045-2016

Gieraga Andrzej

Italla III, 1987..

relief/papier, 18 x 14,5 cm w świetle passe-partout

sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Italla III / 26/50 / Andrzej Gieraga / ‘87

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
700 -
900 zł
B-9-45-2016

Gieraga Andrzej

Muza I, 1987..

technika własna/papier, 18 x 14,5 cm w świetle passe-partout

sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Muza I / e’a / Andrzej Gieraga / ‘87

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
700 -
900 zł
600 zł
B-11-45-2016

Stryjecki Maurycy

Model II, 1969

olej/płótno, 90 x 60 cm

sygn. dat. na odwrociu: MAURYCY STRYJECKI / olej 90 x 60 / „MODEL II” 1969 R.

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
6 000 -
8 000 zł
B-062-2016-8

Ja Ciebie, Ty mnie – Malując Adę Ammer, 2008

olej/płótno, śr. 100 cm

sygn. i opisany na odwrociu: Ja Ciebie, Ty mnie/Teodor Durski/2007/2008

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
6 500 -
8 000 zł
B-062-2016-2

Mierzejewski Jerzy

Dzbanuszek, 1962.

olej/płótno, 98 x 76 cm

sygn. p.d.: J. Mierzejewski

opisany na odwrociu: MAL. JERZY MIERZEJEWSKI / POLSKA 1962 / OLEJ „DZBANUSZEK” / 98 X 76 cm / cyfra 27 w kółku, 4 – I

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
14 000 -
16 000 zł
B-052-2016

Kunka Lech

Kompozycja z kołami, 1971

technika własna/sklejka, 66,5 x 59,5 cm

sygn. i dat. p.d.: L. Kunka 71.

Cena wywoławcza:
7 000 zł
Estymacja:
8 500 -
10 000 zł
B-062-2016-4

Gieraga Andrzej

Trzy kwadraty I, 2005

akryl/tektura, płyta pilśniowa, 92 x 88 cm

sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / TRZY KWADRATY I / TECHNIKA WŁASNA / WYM. 92 x 88 / 2005

powyżej pieczęć autora

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
B-062-2016-12

Zieliński Krystyn

Metal II

technika własna/metal, 39 x 34 cm

na odwrociu kartka z pieczęcią BWA i napisem czarnym atramentem: WYSTAWA W LUBLINIE /Krystyn Zieliński / Łódź/metal II

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
6 000 zł
B-062-2016-9
Rzeźba

Zieliński Krystyn

Pruski mur III-1989, 1989

akryl na płótnie, metal/pilśnia, 60,5 x 63 cm

na odwrociu nalepka papierowa z opisem obrazu: Autor: Krystyn Zieliński/Tytuł: III-1989 / Rok powstania: 1989 / Technika: akryl na płótnie, pilśn.+ metal/ Wymiary: 62 x 63 / Cena

Cena wywoławcza:
7 500 zł
Estymacja:
9 000 -
11 000 zł
B-062-2016-10

Wieczorek Karol

Baseball, 1971

tusz, cienkopis, gwasz/karton, 75 x 100 cm

sygn. l.g.: Karol Wieczorek Katowice 20.X.71 r.

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Estymacja:
3 500 -
5 000 zł
B-063-2016-4

Tumielewicz Czesław

Każdy w swojej, 2009

akwatinta, akwaforta/papier, 24 x 16,5 cm w świetle passe-partout

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Każdy w swojej/ akwatinta, akw., a.e., Tumielewicz/2009

Cena wywoławcza:
250 zł
Estymacja:
300 -
400 zł
250 zł
A-129-2016

Skórczewski Krzysztof

Utopia II

miedzioryt/papier, 23,5 x 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 91/114 / „Utopia II” / KSkórczewski

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
1 000 zł
B-063-2016-6

Skórczewski Krzysztof

Czarna wieża

miedzioryt/papier, 32,5 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 50/100 / Czarna wieża / KSkórczewski

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
1 800 -
2 200 zł
B-063-2016-7

Jaworski Robert

Kompozycja abstrakcyjna..

olej/płótno, 40 x 60 cm

sygn. i opisany na odwrociu: Robert Jaworski / Kompozycja abstrakcyjna/2015

Cena wywoławcza:
450 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
A-106-2016

Chamczyk Izabela

Energetic point, 2016

farba alkidowa, akryl/płótno, 91 x 71 cm

sygn. i opisany na odwrociu: ENERGETIC POINT / I. Chamczyk / 2016

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
6 000 -
7 000 zł
A-116-2016

Kulisiewicz Tadeusz

Akt..

autolitografia, 40 x 50 cm, odcisk płyty: 32,5 x 43 cm

 sygn. p.d.: z płyty TK w okręgu

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 800 -
2 500 zł
A-231-2016

Dąbrowski Henryk

Warszawa – ul. Marszałkowska, Ściana Wschodnia, 1964/2011..

giclée/papier, 70 x 100 cm

Cena wywoławcza:
800 zł
Estymacja:
1 000 -
1 200 zł
800 zł
A-130-2016

Stanek Zdzisław

Martwa natura, 1954

olej/płyta, 49 x 39 cm
na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez siostrę artysty

Cena wywoławcza:
3 800 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
B-063-2016-8

Landberg (Lan-Bar) Dawid

Kompozycja abstrakcyjna, 1969.

olej/płótno, 61 x 38 cm

sygn. l.d.: Lan-Bar

na odwrociu sygnatura i napis czarnym olejem: 69/1096. Lan-bar

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-093-2016

Arboretum nr 1, 2008

serigrafia/papier, 11,9 x 15 cm

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Arboretum Nr 1” serigrafia 44/50 Teodor Durski 2008

Cena wywoławcza:
150 zł
Estymacja:
250 -
350 zł
200 zł
B-057-2016-44

W pół drogi do zmierzchu, 2005

serigrafia/papier, 20 x 20 cm

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „W pół drogi do zmierzchu” serigrafia 10/10 Teodor Durski 2005

Cena wywoławcza:
300 zł
Estymacja:
400 -
600 zł
B-057-2016-46

Tumielewicz Czesław

Florencja – Donatello, 2015

suchoryt, akwarela/papier, 39,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: FLORENCJA ‘Donatello’ / suchoryt/Czesław Tumielewicz/2015

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
750 -
900 zł
A-127-2016

Tumielewicz Czesław

Florencja – Dawid, 2015

suchoryt, akwarela/papier, 40 x 29,5 cm w świetle passe-partout

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: FLORENCJA ‘Dawid’/ suchoryt+ akwarela/Czesław Tumielewicz/2015

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
750 -
900 zł
A-128-2016

Daleko od ziemi, 2003

serigrafia/papier, 70,5 x 200 cm

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Daleko od ziemi” / serigrafia 25/27 / Teodor Durski 2003

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
1 800 zł
A-122-2016
50

Mały Książę, 2008

serigrafia/papier, 12 x 15 cm

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: „Mały Książę” serigrafia 38/55 (1/1) Teodor Durski 2008

Cena wywoławcza:
150 zł
Estymacja:
250 -
300 zł
B-057-2016-45
51

Konarzewski Jarosław

Bez tytułu, 2006

fotografia czarno-biała, 1/30, 30 x 40 cm

na odwrociu certyfikat z podpisem autora

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 500 -
2 000 zł
1 800 zł
A-125-2016
Varia
52

Zimna Katarzyna

Idola tribus – anioł, 2003

linoryt barwny/papier, 61 x 37 cm

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: idola tribus – anioł/5/35/Zimna 2003

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
B-057-2016-47
53

Frysztak Ewa

Królewna w ogrodzie, przed 1977

technika własna, 100 x 70 cm

sygn. p.d.: E. Frysztak

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
6 000 zł
A-117-2016
54

szkło; wys. 12,5 cm

 sygn.: Lalique France

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
1 500 -
1 800 zł
1 200 zł
A-207-2014
Szkło
55

Miecznik Władysław

Syrenka, przed 1962.

brąz/odlew, podst. – marmur, wys. całk. 17,5 cm (wys. figury: 13,5 cm), podst.: 4 x 13 x 6,5 cm

na cokole tabliczka: WYTWÓRNIA ARTYSTYCZNA / WŁADYSŁAW MIECZNIK / WARSZAWA, UL. MARSZAŁKOWSKA 108

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
900 -
1 500 zł
600 zł
A-108-2016
Rzeźba
56

Para foteli, Polska, l. 70. XX w.

metal chromowany, tkanina, 81 x 61 x 71 cm

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 500 zł
A-126-2016
Meble