Gieraga Andrzej

Wariacje na temat progresji, 2007_

akryl/tektura, płyta pilśniowa, 70 x 70 cm

sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / WARIACJE NA TEMAT PROGRESJI / TECH. WŁASNA / 70 x 70 cm / 2007

powyżej pieczęć autora

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
B-3-45-2016

Gieraga Andrzej

Wertykalny – Solaris, 2008_

sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / WERTYKALNY – SOLARIS / TECH. WŁASNA / 70 x 70 / 2008

powyżej pieczęć autora

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
8 500 zł
B-2-45-2016

Gieraga Andrzej

Wertykalny XXIX, 2013_

akryl/tektura, płyta pilśniowa, 50 x 50 cm

sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / WERTYKALNY XXIX/ PŁYTA PILŚNIOWA, AKRYL / 50 x 50 cm / 2013

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
10 000 -
13 000 zł
B-4-45-2016

Gieraga Andrzej

Obraz z liniami, 2014_

akryl/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm

sygn. i dat. na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / OBRAZ Z LINIAMI / PŁYTA, AKRYL, 50 X 50 cm / 2014

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
10 000 -
13 000 zł
B-7-45-2016

Gieraga Andrzej

Obraz LXVIII, 1983_

technika własna, relief/drewno, 65 x 150 cm

na odwrociu nalepka autorska oraz nalepka wystawy W kręgu Strzemińskiego (Galeria Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski)

Cena wywoławcza:
13 800 zł
Estymacja:
16 000 -
20 000 zł
B-8-45-2016

Gieraga Andrzej

Dwa kwadraty, 2004_

technika własna/płyta, 70 x 70 cm
opis na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA | DWA KWADRATY | TECH. MIESZANA | 70X70 cm | ROK 2004

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
14 000 -
18 000 zł
B-036-2016

Gieraga Andrzej

Kompozycja wertykalna II, 2007_

akryl, relief /papier czerpany, 64,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout

sygn., dat. i opisany przy dolnej krawędzi ołówkiem: Kompozycja wertykalna II / Andrzej Gieraga / 2007

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
B-6-45-2016

Gieraga Andrzej

Progresywny VIa, 2012_

grafika cyfrowa/papier, 74 x 60 cm

sygn., dat. i opisany przy dolnej krawędzi ołówkiem: PROGRESYWNY VIa / ANDRZEJ GIERAGA / 2012

na odwrociu pieczęć artysty

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Estymacja:
6 000 -
7 000 zł
B-5-45-2016

Gieraga Andrzej

Czerń i biel IIIa, 1988_

technika własna/papier, 18 x 13 cm w świetle passe-partout

sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Czerń i biel IIIa / 11/50 / Andrzej Gieraga / ‘88

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
600 zł

Gieraga Andrzej

Muza I, 1987_

technika własna/papier, 18 x 14,5 cm w świetle passe-partout

sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Muza I / e’a / Andrzej Gieraga / ‘87

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
B-11-45-2016

Gieraga Andrzej

Italla III, 1987_

relief/papier, 18 x 14,5 cm w świetle passe-partout

sygn., dat. i opisany ołówkiem przy dolnej krawędzi: Italla III / 26/50 / Andrzej Gieraga / ‘87

Cena wywoławcza:
600 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
B-9-45-2016

Robakowski Józef

Z cyklu kąty energetyczne/1975-2013

technika własna, 59,5 x 59,5 cm

sygn. i opisany na odwrociu: z cyklu kąty energetyczne/1975-2003 / J. Robakowski

na krosnach pieczęć: GALERIA WYMIANY

Cena wywoławcza:
13 000 zł
Estymacja:
16 000 -
20 000 zł
13 000 zł
B-064-2016

Ziemski Jan

Z cyklu Metamorfozy - tryptyk, 1980.

olej/płótno,  70x175 cm
sygn. na odwrociu: Jan Ziemski / Lublin / 1980
wyst. i repr.: Jan Ziemski 1920-1988, Galeria Stara Lublin, 2003, jako wł. Danuty Ziemskiej

Cena wywoławcza:
79 000 zł
Estymacja:
90 000 -
100 000 zł
A-066-2016

Ziemski Jan

Trzy białe koła, l. 80-te XX w..

olej/płyta, 100 x 41,5 cm

Cena wywoławcza:
27 000 zł
Estymacja:
35 000 -
40 000 zł
A-065-2016

Utkin Bolesław

Kompozycja z kołem

technika własna/pilśnia, 61 x 59,5 cm

sygn. l.d.: B. UTKIN

na odwrociu nalepka z wystawy: W kręgu Strzemińskiego (Galeria Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski), 2014 r.

Cena wywoławcza:
15 000 zł
Estymacja:
18 000 -
22 000 zł
B-15-045-2016

Raczko Julian Henryk

Pulsar, 1967

olej na płótnie, 86 x 75 cm

sygn. p.d.: JulR.

na odwrociu sygn.: JULIAN RACZKO / WARSZAWA - 1967 R.

Cena wywoławcza:
22 000 zł
Estymacja:
35 000 -
45 000 zł
28 000 zł
B-053-2016

Dominik Tadeusz

Pejzaż, kon. l. 80. XX w.

olej/płótno, 50 x 60 cm

sygn. l.d.: Dominik

obraz pochodzi od krewnych artysty

Cena wywoławcza:
18 000 zł
Estymacja:
25 000 -
35 000 zł
18 000 zł

Winiarski Ryszard

9-th game 4 x 4, 1999

akryl/płótno, 23 x 17,5 cm

sygn. p.d.: Winiarski 99, opisany l.d.: 9-th game 4 x 4

na odwrociu dedykacja: dla / Jacka / od /Ryszarda /… /27.07.1999

obraz zakupiony na aukcji fundacji Exit w 2011 r.

Cena wywoławcza:
14 500 zł
Estymacja:
18 000 -
20 000 zł
A-099-2016

Krygier Stefan

Inwazja czerni, 1957.

olej/płótno, 39 x 72,5 cm
sygn. p.d.: S. KRYGIER 57
sygn. i opisany na blejtramie: S. KRYGIER / „INWAZJA CZERNI” – 1957 – 46 x 38Inwazja czerni, 1957

Cena wywoławcza:
6 500 zł
Estymacja:
9 000 -
12 000 zł
A-1-061-2016

Gostomski Zbigniew

Kompozycja abstrakcyjna.

węgiel/papier, 47 x 35,5 cm

sygn. p.d.: Zb. Gostomski

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Estymacja:
2 800 -
3 200 zł
2 400 zł
A-088-2016

Paklikowska-Winnicka Wanda

Kompozycja, 1960.

technika własna/płótno, 100 x 61,5 cm

sygn. p.d.: Paklikowska-Winnicka 1960

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
5 000 zł
A-096-2016

Hasior Władysław

Koncelebrant, 1992.

technika własna - assamblage, ok. 90 x 65 x 17 cm
sygn. na odwrociu:  -Koncelebrant- / 1992 / Hasior

Cena wywoławcza:
62 000 zł
Estymacja:
75 000 -
90 000 zł
A-070-2016
Varia

Matuszewski Andrzej

Kompozycja, 1976

olej/collage/ płótno, 50 x 40 cm

sygn. i dat. na odwrociu: Matuszewski 76

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 800 zł
A-17-45-2016

Matuszewski Andrzej

Kompozycja_

olej/tektura, 32,5 x 22 cm

sygn. monogramem wiązanym p.d.: MA

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
A-16-45-2016

Artymowska Zofia

Poliformy XXXVI – zwarcie, 1973.

akryl/płótno, 67 x 86 cm

sygn. opisany na odwrociu: Zofia ARTYMOWSKA / POLIFORMY XXXVI – ZWARCIE, 1973

pochodzenie: od rodziny artystki

Poliformy to główny cykl malarski artystki, zapoczątkowany w roku 1970. Był wynikiem wieloletnich badań nad przestrzenią w obrazie.

Cena wywoławcza:
11 000 zł
Estymacja:
15 000 -
18 000 zł
A-044-2016

Artymowski Roman

Pejzaż

litografia, szablon/papier, 52 x 38 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-069-2016

Fijałkowski Stanisław

4 listopada 2012.

serigrafia/papier, 100 × 70 cm
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 4 listopada 2012 24/50 S. Fijałkowski

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
B-6-035-2016

Fijałkowski Stanisław

10 X 2012.

sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 24/60 S. Fijałkowski

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
B-5-035-2016

Fogtt Andrzej

Brda, 2016

olej/płótno, 53 x 140 cm

sygn. p.d.: Fogtt 2016

Obraz reprodukowany w: Andrzej Fogtt, Tobie/For you, Warszawa 2016, s. 66.

Cena wywoławcza:
13 500 zł
Estymacja:
18 000 -
22 000 zł
14 000 zł
A-095-2016

Modzelewski Roman

Tragon, 1959.

technika własna/płótno, 62 x 51 cm
sygn. i dat. p.d.: ROMAN MODZELEWSKI 1959

Cena wywoławcza:
10 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
B-7-035-2016

Broll Urszula

P-8, 1958

olej/płótno, 54 x 81 cm

na odwrociu nalepka papierowa z pismem odręcznym: Urszula Broll Urbanowicz tyt. P-8 / Katowice Klonowa 18 wym. 81 – 54 / nr leg. Z.P.A.P. 3546

Cena wywoławcza:
10 000 zł
Estymacja:
15 000 -
18 000 zł
12 000 zł
A-100-2016

Stanek Zdzisław

Światła w międzyprzestrzeni XXV, 1959.

technika własna/płótno, 81 x 75,5 cm
sygn. i opisany na odwrociu: ZDZISŁAW STANEK / ŚWIATŁA W MIĘDZYPRZESTRZ. XXV / 1959

Cena wywoławcza:
10 000 zł
Estymacja:
12 000 -
16 000 zł
A-2-061-2016

Broll Urszula

Kompozycja taszystowska, 1961

akwarela, tusz/papier, 30 x 49 cm

sygn. l.d.: Broll/1961

pochodzenie: od artystki

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 800 -
3 500 zł
B-9-038-2016

Broll Urszula

Łysa Góra.

akwarela/papier, 24 x 43 cm

sygn. na odwrciu: UBroll

pochodzenie: od artystki

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-102-2016

Vamparada, 2002.

akwaforta/papier, 49 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. i opisany u dołu: 86/100 VAMPARADA KACPER BOŻEK II/XXI

Cena wywoławcza:
700 zł
Estymacja:
1 000 -
1 200 zł
700 zł
A-8-061-2016

Broll Urszula

Arabka, 1953

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm

sygn. na odwrciu: UBroll 1953

Cena wywoławcza:
3 000 zł
Estymacja:
4 500 -
6 000 zł
3 000 zł
A-101-2016

Berlewi Henryk

Krzesło z czerwoną tkaniną, 1950.

litografia barwna/papier, 57 x 45 cm;
sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950
opis l. d. ołówkiem: 56/150, i p.d. sygn..: H. Berlewi 1953

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Estymacja:
5 000 -
7 000 zł
4 000 zł
B-056-2015

Tobis Andrzej

Dobrze wypełniam swoje obowiązki, 2004.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrociu: „Dobrze wypełniam swoje obowiązki” / ol./pł./ Tobis 2004

Cena wywoławcza:
9 000 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
A-6-061-2016

Zaniewski Iwo

W pracowni, 1980.

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygn. p.d.: Iwo Zaniewski 80

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Estymacja:
7 000 -
10 000 zł
4 000 zł
A-071-2016

Mierzejewski Jerzy

Dzbanuszek, 1962

olej/płótno, 98 x 76 cm

sygn. p.d.: J. Mierzejewski

opisany na odwrociu: MAL. JERZY MIERZEJEWSKI / POLSKA 1962 / OLEJ „DZBANUSZEK” / 98 X 76 cm / cyfra 27 w kółku, 4 – I

Cena wywoławcza:
11 000 zł
Estymacja:
15 000 -
18 000 zł
B-052-2016

Landberg (Lan-Bar) Dawid

Kompozycja abstrakcyjna, 1969

olej/płótno, 73 x 60 cm

sygn. l.d.: Lan-Bar 69

na odwrociu napis czarnym olejem: Lan-Bar, 69/1066

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 -
3 500 zł
2 500 zł
A-092-2016

Landberg (Lan-Bar) Dawid

Kompozycja abstrakcyjna, 1972

olej/płótno, 61 x 46 cm

sygn. l.d.: Lan-Bar

na odwrociu napis czarnym olejem: 72/1150

na krosnach pieczęć producenta podobrazia: HATOT REFLOCH

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
A-094-2016

Kolnik Artur

Kogut.

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Estymacja:
2 200 -
2 500 zł
A-59-2016

Kolnik Artur

Syrena.

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Estymacja:
2 200 -
2 500 zł
A-60-2016

Hop, 2005

serigrafia/papier, 70 x 200 cm (praca składa się z dwóch arkuszy)

sygn. i dat. p.d.: Teodor Durski 2005; opisany śr. d.: serigrafia e.a.

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
B-13-045-2016

Nawrot Maciej

Bez tytułu, 2011.

olej/płótno, 33 x 41 cm
pisany na odwrocie: MACIEJ NAWROT BEZ TYTUŁU 2011

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
A-3-061-2016

Kowalski Antoni

Modlitwa z Neuchâtel, 1999.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygn. i dat. l.d.: ANTONI KOWAL 99
na odwrociu napis autorski: ANTONI KOWALSKI / MODLITWA Z NEUCHATEL / OLEJ 1999 73 x 100

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
A-074-2016

Panek Jerzy

Autoportret.

pastel/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.g.: Panek

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Estymacja:
2 500 -
3 500 zł
B-036-2016