Mezzotinta vs Akwatinta, 2008

akwaforta/papier, 49 x 59 cm (w świetle oprawy)
sygn. i opisany u dołu: 12/100 MEZZOTINTA VS. AKWATINTA KACPER BOŻEK VIII/XXI

Cena wywoławcza:
650 zł
Estymacja:
1 000 -
1 200 zł
650 zł
A-7-061-2016

Vamparada, 2002

akwaforta/papier, 49 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. i opisany u dołu: 86/100 VAMPARADA KACPER BOŻEK II/XXI

Cena wywoławcza:
750 zł
Estymacja:
1 000 -
1 200 zł
A-8-061-2016

Sasnal Wilhelm

Namaluj mnie, 2003

serigrafia/papier, 50 x 70 cm
sygn. na odwrociu ołówkiem: 46/100 WS 2003

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
3 000 -
4 000 zł
6 700 zł
A-068-2016

Nawrot Maciej

Bez tytułu, 2011

olej/płótno, 33 x 41 cm
pisany na odwrocie: MACIEJ NAWROT BEZ TYTUŁU 2011

Cena wywoławcza:
700 zł
Estymacja:
800 -
1 000 zł
A-3-061-2016

Sosnowski Kajetan

Kompozycja, 1959

olej/płótno, 55 x 73 cm
opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNOWSKI / OBRAZ OLEJNY / 09/54 / 1959 / FORMAT 73/54

Cena wywoławcza:
27 000 zł
Estymacja:
30 000 -
35 000 zł
A-055-2016

Broll Urszula

Łysa Góra

akwarela/papier, 30,5 x 45 cm
sygn. p.d.: U. BROLL, sygn. na odwrcie: UBroll

Cena wywoławcza:
1 100 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-3-038-2016

Stanek Zdzisław

Światła w międzyprzestrzeni XXV, 1959

technika własna/płótno, 81 x 75,5 cm
sygn. i opisany na odwrociu: ZDZISŁAW STANEK / ŚWIATŁA W MIĘDZYPRZESTRZ. XXV / 1959

Cena wywoławcza:
11 000 zł
Estymacja:
12 000 -
16 000 zł
11 000 zł
A-2-061-2016

Krygier Stefan

Inwazja czerni, 1957

olej/płótno, 39 x 72,5
sygn. p.d.: S. KRYGIER 57
sygn. i opisany na blejtramie: S. KRYGIER / „INWAZJA CZERNI” – 1957 – 46 x 38

Cena wywoławcza:
7 500 zł
Estymacja:
9 000 -
12 000 zł
A-1-061-2016

Broll Urszula

Kompozycja, l. 50. XX w.

technika własna/karton, 19,5 x 33,5 cm

Cena wywoławcza:
1 200 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-3-038-2016

Gieraga Andrzej

Wariacje na temat progresji, 2004

technika własna, akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygn., dat. i opisany na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA / W. n. t. pt. / tech. własna / 50 x 50 / 2004

W Muzeum Miasta Łodzi zakończyła się niedawno znakomita retrospektywna wystawa artysty p.t.:
Andrzej Gieraga. Progresje. Obrazy i grafiki z lat 1972 – 2016.

Cena wywoławcza:
5 800 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
5 800 zł
B-001-035-2016

Gieraga Andrzej

Italla III, 1987

mezzotinta, relief/papier, 15 x 11,7 cm (odcisk)
sygn. p.d. ołówkiem: Andrzej Gieraga `87, l.d.: Italla III éa

Cena wywoławcza:
550 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
600 zł
B-02-035-2016

Gieraga Andrzej

Czerń i biel, 1988

sygn. i opisany p.d. ołówkiem: Andrzej Gieraga `88, l.d.: Czerń i biel III a 20/50

Cena wywoławcza:
550 zł
Estymacja:
600 -
800 zł
B-3-035-2016

Ziemski Jan

Trzy białe koła, l. 80-te XX w.

olej/płyta, 100 x 41,5 cm
wyst. i repr.: Jan Ziemski 1920-1988, Galeria Stara Lublin, 2003, jako wł. Danuty Ziemskiej

Cena wywoławcza:
29 000 zł
Estymacja:
35 000 -
40 000 zł
A-065-2016

Gieraga Andrzej

Dwa kwadraty, 2004

technika własna/płyta, 70 x 70 cm
opis na odwrociu: ANDRZEJ GIERAGA | DWA KWADRATY | TECH. MIESZANA | 70X70 cm | ROK 2004

Cena wywoławcza:
9 800 zł
Estymacja:
14 000 -
20 000 zł
10 000 zł
B-036-2016

Zieliński Krystyn

C-XVIII-91A, 1991

technika własna/papier, 29 x 44 cm
sygn. p.d.: Krystyn Zieliński, opisany l.d.: C-XVIII-91A

Cena wywoławcza:
2 900 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
B-13-035-2016

Ziemski Jan

Z cyklu Metamorfozy - tryptyk, 1980

olej/płótno,  70x175 cm
sygn. na odwrociu: Jan Ziemski / Lublin / 1980

Cena wywoławcza:
82 000 zł
Estymacja:
90 000 -
110 000 zł
A-066-2016

Zieliński Krystyn

XXXII-87-A, 1987

technika własna, 34 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Krystyn Zieliński, opisany l.d.: XXXII-87-A

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
4 500 zł
B-12-035-2016

Pawlak Włodzimierz

Dziennik, 1997

olej, ołówek/płótno, 24 x 33 cm
sygn. i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 1997 | 24 x 33
na blejtramie ołówkiem: W. PAWLAK DZIENNIK 1997

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
B-036-2016

Artymowska Zofia

Poliformy LXII, 1976

akryl/płótno, 89,5 x 81,5 cm
sygn. na blejtramie: Poliformy LXII - Zofia Artymowska 1976
na blejtramie naklejka z napisami
pochodzenie: od rodziny artystki

Cena wywoławcza:
14 000 zł
Estymacja:
16 000 -
20 000 zł
A-064-2016

Modzelewski Roman

Kompozycja fakturalna, 1988

technika własna/pilśnia, 52 x 63 cm
sygn. i dat. p.d.: ROMAN MODZELEWSKI 1988
na odwrociu papierowa nalepka z numerem: 20

Cena wywoławcza:
8 500 zł
Estymacja:
10 000 -
14 000 zł
B-2-027-2016

Modzelewski Roman

Tragon, 1959

technika własna/płótno, 62 x 51 cm
sygn. i dat. p.d.: ROMAN MODZELEWSKI 1959

Cena wywoławcza:
11 000 zł
Estymacja:
14 000 -
18 000 zł
B-7-035-2016

Hasior Władysław

Koncelebrant, 1992

technika własna - assamblage, ok. 90 x 65 x 17 cm
sygn. na odwrociu:  -Koncelebrant- / 1992 / Hasior

Cena wywoławcza:
64 000 zł
Estymacja:
75 000 -
90 000 zł
62 000 zł
A-070-2016
Rzeźba

Kolnik Artur

Kogut

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 800 zł
A-59-2016

Kolnik Artur

Syrena

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Cena wywoławcza:
1 800 zł
Estymacja:
2 200 -
2 800 zł
A-60-2016

Skarżyński Jerzy

Projekt ilustracji, l. 60. XX w.

gwasz, tusz/papier, 32,5 x 50 cm
sygn. l.d.: J. Skarżyński

Cena wywoławcza:
4 800 zł
Estymacja:
5 500 -
6 500 zł
B-15-35-2016

Waniek Eugeniusz

Drzewo wolności, 1964

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygn.. p. d.: E. Waniek
sygn. i dat. na odwrociu: Eug. Waniek/ (Kraków)/ "Drzewo wolności"/ 1964

Cena wywoławcza:
16 000 zł
Estymacja:
18 000 -
22 000 zł
B-8-035-2016

Fijałkowski Stanisław

4 listopada 2012

serigrafia/papier, 100 × 70 cm
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 4 listopada 2012 24/50 S. Fijałkowski

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 500 -
3 500 zł
B-6-035-2016

Fijałkowski Stanisław

10 X 2012

sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 24/60 S. Fijałkowski

Cena wywoławcza:
2 200 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
B-5-035-2016

Pawlak Włodzimierz

Dziennik 21 II- 17 III/ ZIMA, 2015

Olej, ołówek/płótno, 90 x 60 cm
sygn. na odwrociu: Włodzimierz Pawlak / Dziennik 21 II- 17 III/ ZIMA / 90x60 / 2015

Cena wywoławcza:
14 000 zł
Estymacja:
18 000 -
22 000 zł
16 000 zł
A-038-2016

Fijałkowski Stanisław

Kompozycja, 1960

olej/płyta pilśniowa, 17 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Fijałkowski 16.II.60
pochodzenie: kolekcja prywatna, zakup od artysty

Cena wywoławcza:
28 000 zł
Estymacja:
34 000 -
40 000 zł
A-58-2016

Artymowski Roman

Kompozycja

litografia, szablon/papier, 52 x 38 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:
1 900 zł
Estymacja:
2 500 -
3 000 zł
1 900 zł
A-069-2016

Fijałkowski Stanisław

Wielki Rów, 1986

akryl/płótno, 92,5 x 78,5 cm
sygn. i opisany na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI – III WIELKI RÓW, 86; 14/86; 201

Cena wywoławcza:
69 000 zł
Estymacja:
75 000 -
85 000 zł
B-4-35-2016

Zaniewski Iwo

W pracowni, 1980

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygn. p.d.: Iwo Zaniewski 80

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
7 000 -
10 000 zł
3 800 zł
A-071-2016

Krawczyk Jerzy

Akt z szalem

olej/tektura, 70 x 50 cm

Cena wywoławcza:
7 900 zł
Estymacja:
9 000 -
11 000 zł
B-14-035-2016

Tobis Andrzej

Dobrze wypełniam swoje obowiązki, 2004

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie: „Dobrze wypełniam swoje obowiązki” / ol./pł./ Tobis 2004

Cena wywoławcza:
9 500 zł
Estymacja:
12 000 -
15 000 zł
9 500 zł
A-6-061-2016

Issaieff (Issajeff) Jan Grzegorz

Misterium II, 2005

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygn. dat. i opis na odwrocie: Misterium / Jan G. Issaieff / AD. 2005

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
6 000 zł
B-10-35-2016

Misterium I, 2005

olej/płótno, 100 x 70 cm

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 -
6 000 zł
B-11-35-2016

Robakowski Józef

Z cyklu kąty energetyczne/1975-2013

100 x 70 cm, z ramą 124 x 94 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: z cyklu kąty energetyczne/1975-2013 / J.Robakowski

Cena wywoławcza:
13 000 zł
Estymacja:
16 000 -
20 000 zł
15 000 zł
B-038-2016

Liberski Benon

Martwa natura z paczką Caro, 1966

olej/płótno, 69 x 52,5 cm
sygn. p.d.: 66 BL (monogram wiązany)
sygn. i opisany na odwrociu: BENON LIBERSKI/MARTWA NATURA

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
B-1-037-2016

Kowalski Antoni

Modlitwa z Neuchâtel, 1999

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygn. i dat. l.d.: ANTONI KOWAL 99
na odwrocie napis autorski: ANTONI KOWALSKI / MODLITWA Z NEUCHATEL / OLEJ 1999 73 x 100

Cena wywoławcza:
5 500 zł
Estymacja:
7 000 -
9 000 zł
A-074-2016

Byrski Roman Stanisław

Martwa natura ze strugiem, 1962

olej/płótno, 58 x 71,5 cm
sygn. l.d.: Byrski
na odwrocie 2 nalepki: 1) Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z roku 1962 2) nalepka z pismem odręcznym i informacjami o pracy, na niej naklejka z numerem 83

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 500 -
5 500 zł
B-9-034-2016

Wojewoda-Jedynak Iwona

Wnętrze, 2003

tempera /płótno, 100 x 150 cm
sygn. i opisany na odwrociu: IWONA WOJEWODA-JEDYNAK / „WNĘTRZE” 2003 / 150 X 100 / TEMPERA JAJOWA

Cena wywoławcza:
3 000 zł
Estymacja:
3 500 -
4 500 zł
A-073-2016

Gębczak Barbara

Bar

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygn. i opisany na blejtramie: BARBARA GĘBCZAK-JANAS „BAR”

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
A-072-2016

Nawrot Maciej

Orient II, 2012

olej/płótno, 70 x 50 cm
opisany na odwrociu: MACIEJ NAWROT ORIENT 2 2012

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 100 -
1 500 zł
900 zł
A-4-061-2016

Nawrot Maciej

Orient I, 2012

olej/płótno, 70 x 50 cm
opisany na odwrociu: MACIEJ NAWROT ORIENT 1 2012

Cena wywoławcza:
900 zł
Estymacja:
1 100 -
1 500 zł
900 zł
A-5-061-2016

Dąbrowski Henryk

Warszawa - Ściana Wschodnia, 1964

giclée, edycja 50, 70 x 100 cm
certyfikat Kuratora Spuścizny Henryka Dąbrowskiego

Cena wywoławcza:
950 zł
Estymacja:
1 200 -
1 500 zł
950 zł
A-075-2016

Sztabiński Grzegorz

Dom, 1965

olej/płótno, 65 x 45 cm
sygn. na odwrociu: G. SZTABIŃSKI 1965

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 -
2 500 zł
B-16-034-2016

Panek Jerzy

Autoportret

pastel/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.g.: Panek

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 500 -
3 500 zł
1 500 zł
B-036-2016

Mitoraj Igor

Medal Articulations

brąz, śr. 9 cm
sygn. na awersie: MITORAJ
na rewersie numer bity: G009/500
w pudełku, załączony certyfikat

Cena wywoławcza:
1 300 zł
Estymacja:
1 500 -
2 000 zł
1 300 zł
A-030-2016
Rzeźba